Robert Kubica poznał rywali w finałowym starcie

64 załogi znalazły się na liście startowej Rajdu Katalonii, przedostatniej rundy rajdowych mistrzostw świata. W Hiszpanii swój sezon w WRC2 zakończy Robert Kubica.

Rafał Lichowicz
Rafał Lichowicz

49. edycja Rajdu Katalonii stanowić będzie dwunastą rundę tegorocznych mistrzostw świata. Kierowcy rozpoczną zmagania na półwyspie Iberyjskim 24 października. Impreza potrwa cztery dni.

W Katalonii nie zabraknie nowo koronowanego mistrza świata, Sebastiena Ogiera. Kierowca Volkswagena musi wywalczyć zaledwie punkt w rozpoczynającym się w najbliższy weekend Rajdzie Francji, aby świętować pierwszy w karierze tytuł mistrzowski. Listę startową Rajdu Katalonii otwiera Mikko Hirvonen. Tuż za nim z trzecim numerem obsadzono faworyta gospodarzy Hiszpana, Daniego Sordo.

W kategorii WRC2 swój ostatni występ w mistrzostwach świata zaliczy Robert Kubica. Polak będzie miał do pokonania aż trzynastu przeciwników w tym sześciu za kierownicą nowego Forda Fiesty R5.

Rajd Katalonii jest przedostatnią rundą w kalendarzu WRC. Ostatni Rajd Wielkiej Brytanii zostanie rozegrany w połowie listopada.

Rywal Roberta Kubicy przesiada się do WRC

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×