Rajd Hiszpanii: Nowi liderzy w WRC, Robert Kubica nadal szybki

Sebastien Ogier stracił pozycję lidera po szóstym odcinku specjalnym. Mistrz świata miał problemy z oponą. W klasie WRC2 nadal bryluje Robert Kubica, który wygrał kolejny oes.

W tym artykule dowiesz się o:

Sebastien Ogier przebił oponę i 6. oes ukończył dopiero na 12. miejscu. Wyprzedził go również Robert Kubica, który był 9. Polski kierowca był także najlepszy w WRC2. Elfyn Evans i Sepp Wiegand mogą jak na razie tylko pomarzyć o zbliżeniu się się do krakowianina.

Nowymi liderami rajdu zostali Dani Sordo i Jari-Matti Latvala, którzy mogą pochwalić się takim samym czasem w klasyfikacji generalnej. Ogier do tej dwójki traci 46,8 sekundy.

Teraz kierowcy mają chwile przerwy w serwisie. Kolejny odcinek specjalny został zaplanowany na godzinę 14.33.

Klasyfikacja generalna WRC po 6. OS: 1. Sordo Dani / Del Barrio C.  2. Latvala J. / Anttila Miikka +0.0 3. Neuville T. / Gilsoul Nicolas +31.4 . 10. Kubica Robert / Baran Maciej +2:55.4

Klasyfikacja generalna WRC2 po 6. OS: 1. Kubica Robert / Baran Maciej 2. Evans Elfyn / Barritt Daniel +1:31.0 3. Wiegand Sepp / Christian Frank +2:58.3