Janner Rallye: Piąty etap dla Kajetanowicza

Kajetan Kajetanowicz (Ford Fiesta R5) zwyciężył na trasie piątego odcinka specjalnego rajdu Janner. Robert Kubica znalazł się ponownie poza czołową trójką.

Rafał Lichowicz

Kajetan Kajetanowicz ma na swoim koncie już trzy etapowe zwycięstwa w rajdzie Janner. Na piątym odcinku specjalnym Polak pokonał z minimalną przewagą Raimunda Baumschlagera. Austriak pozostał jednak liderem klasyfikacji generalnej z 2,4 sekundy przewagi nad Kajetanowiczem.

Na czwartym miejscu w "generalce" umocnił się Robert Kubica, który w powtórce odcinka Liebenau zajął czwarte miejsce ze stratą 3,5 sekundy do Kajetanowicza. - Na tym etapie wszystko było dobrze. Poprzedni było pechowy, bo przebiliśmy oponę. Staramy się wyciągać wnioski z każdego przejazdu - tłumaczył Krakowianin.

Kierowcy zakończą drugą sobotnią pętlę 8,30 kilometrowym etapem St. Oswald. Start zaplanowano na godzinę 13:53.