Rajd Liepaja: Zwycięstwo Lappiego. Kajetanowicz czwarty

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Kajetan Kajetanowicz zajął czwarte miejsce w Rajdzie Liepaja stanowiącym drugą rundę cyklu rajdowych mistrzostw Europy. Zwyciężył Fin Esapekka Lappi.

Zmagania w drugim dniu łotewskiej rundy mistrzostw Starego Kontynentu zakończył 25-kilometrowy odcinek specjalny w Lipawie. Zwyciężył w nim Fin Esapekka Lappi, który zapewnił sobie tym samym triumf w całej imprezie.

Na drugiej pozycji uplasował się 20-letni Wasilij Griazin, który w pierwszej połowie imprezy mocno naciskał na kierowcę Skody. Dla Rosjanin startującego z łotewską licencją to największy sukces w karierze. Szósty na ostatnim etapie Kajetan Kajetanowicz stracił do zwycięzcy 28,4 sekundy. Kierowca Lotos Rally Team w klasyfikacji generalnej zajął ostatecznie czwarte miejsce. Do trzeciego Irlandczyka Craiga Breena urodzony w Cieszynie kierowca stracił 58,7 sekundy.

Kajetan Kajetanowicz ukończył Rajd Liepaja na 4. miejscu / fot. kajto.pl

- Doświadczenia, które zebraliśmy na tym rajdzie z pewnością zaprocentują podczas kolejnych rund. Jechaliśmy na oponie z długim kolcem, a to dla nas też nowość. Podjęliśmy wiele trafnych decyzji i cieszymy się, że mogliśmy dzięki temu nawiązać walkę m.in. z wicemistrzem Europy Craigiem Breenem. Odebraliśmy tu ważną lekcję i nie możemy się doczekać kolejnych wyzwań - podsumował występ na Łotwie Kajetanowicz.

Na mecie tegorocznego Rajdu Liepaja znalazły się jeszcze trzy inne polskie załogi. Najwyżej sklasyfikowany został 21-letni Aleks Zawada za kierownicą Peugeota 208.

Pierwszą rundę tegorocznego cyklu rajdowych mistrzostw Europy - Rajd Janner - wygrał Robert Kubica. Krakowianin wystąpił gościnnie w austriackiej imprezie w ramach przygotowań do startu w Monte Carlo.