Rajd Szwecji: Mikkelsen pół sekundy za Ogierem!

Andreas Mikkelsen regularnie zmniejsza stratą do liderującego w Rajdzie Szwecji Sebastiena Ogiera. Piąty odcinek specjalny wygrał Ott Tanak. Robert Kubica zajął 13. miejsce.

Rafał Lichowicz

Piąty odcinek specjalnym był drugą próbą kierowców na 7-kilometrowej trasie Kirkener. Podczas pierwszego przejazdu jedynym kierowcą, któremu udało pokonać się dystans w czasie mniejszym niż 5:40 był Sebastien Ogier. W drugiej próbie szybkich śmiałków było aż siedmiu. Najlepszy z nich, Ott Tanak wykręcił czas 5:36.1.

Estończyk, który wygrał pierwszy odcinek podczas Rajdu Szwecji, wyprzedził na mecie Thierrego Neuville’a (+0.5) i Andreasa Mikkelsena (+1.9). Norweg zniwelował dzięki temu stratę do Sebastiena Ogiera w klasyfikacji generalnej do zaledwie pół sekundy!

- W pewnym momencie pojechałem zbyt szeroko. Popełniłem błąd, który kosztował mnie około 2-3 sekund - przyznał na mecie Mikkelsen, drugi w całym rajdzie.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Na ryzyko na trasie piątego odcinka specjalnego nie pozwolił sobie z kolei Robert Kubica- Odcinek poszedł dobrze. Warunki są trudne, ryzyko popełnienia błędu jest bardzo duże - powiedział 13. na mecie Polak.

Kubica zachował 12. miejsce w klasyfikacji generalnej. Kierowca M-Sportu traci 11,7 sekundy do jedenastego Krisa Meeka i 15,2 do dziesiątego Henninga Solberga.