Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Rajd Świdnicki: Pechowo rozpoczęta sobotnia pętla dla Subaru Poland Team

Załoga Subaru Poland Rally Team Dominik Butvilas - Renatas Vaitkevičius pechowo rozpoczęła sobotnią pętlę Rajdu Świdnickiego. Po piątku, Litwini zajmowali 7. miejsce w "generalce".

Andrzej Prochota
Andrzej Prochota

Rywalizacja na pierwszej próbie, "Podlesie-Walim" przyniosła 8. rezultat, lecz na słynnym odcinku "Walim - Kamionki" po błędzie załoga straciła do zwycięzcy próby niespełna 1.5-minuty. Po czwartym odcinku specjalnym duet Subaru Poland Rally Team zajmuje 10. miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu.

- Na jednym z zakrętów na początku drugiej próby ześlizgnęliśmy się z drogi i w coś uderzyliśmy. Niestety zdarzyło się to już 3-4 kilometry po starcie, więc strata była spora. Kolejna sekcja była bardzo szybka, samochód był niestabilny i nie miałem pewności co się stało, toteż znacznie zwolniłem. Okazało się, że uszkodzenia są kosmetyczne, a wibracje powodował szuter, który dostał się do wnętrza obręczy. Tuż przed metą odcinka wyprzedzał nas jeden z rywali, od razu go puściłem. Dziękujemy całemu Zespołowi i naszym Partnerom: Subaru Import Polska, Keratronik, Raiffeisen Leasing, Lemona Electronics, SJS oraz AIBĖ - mówił Dominik Butvilas.
 Po czwartym odcinku specjalnym duet Subaru Poland Rally Team zajmuje 10. miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu Po czwartym odcinku specjalnym duet Subaru Poland Rally Team zajmuje 10. miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu
- Pierwszą próbę przejechaliśmy bardzo spokojnym, bezpiecznym tempem. Na drugim odcinku Dominik najprawdopodobniej źle usłyszał komendę i zdecydowanie za szybko weszliśmy w śliski zakręt. Szczęśliwie na poboczu była tylko trawa, żadnych kamieni, więc bez problemu dojechaliśmy do mety - uzupełnił Renatas Vaitkevičius.

Nieoficjalna klasyfikacja po OS 3:
1. Wojciech Chuchała/Sebastian Rozwadowski
2. Grzegorz Grzyb/ Daniel Siatkowski +10,4s
3. Tomasz Kuchar/ Daniel Dymurski + 13,5s
4. Łukasz Habaj/ Piotr Woś + 22,3s
5. Maciej Oleksowicz/ Michał Kuśnierz + 23,4s
6. Tomasz Kasperczyk/ Damian Syty + 34,7s
7. Maciej Rzeźnik/ Przemek Mazur + 35,8s

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×