Rajd Azorów: Kajetan Kajetanowicz wraca i wygrywa

Rekonwalescenci drugiego dnia Rajdu Azorów dzielili i rządzili na pierwszej sobotniej pętli piątej rundy mistrzostw Europy. Jeden z odcinków specjalnych wygrał Kajetan Kajetanowicz.

Rafał Lichowicz
Do rywalizacji w ostaniu dniu rajdu przystąpili ponownie Ricardo Moura i Kajetan Kajetanowicz. Obaj kierowcy już na pierwszym piątkowym odcinku specjalnym uszkodzili swoje samochody. W sobotę wrócili na trasę w bardzo dobrym stylu.

Portugalczyk Moura był najlepszy na 12. i 13. odcinku specjalnym. Kajetanowicz na tych samych próbach zajął kolejno 3. i 4. miejsce. - Ten etap był niezwykle wymagający. Na trasie jest mnóstwo błota. Czułem się jak w dżungli z filmu Jurassic Park - powiedział na mecie trzynastego oesu "Kajto".

Czterokrotny rajdowy mistrz Polski swoje wielkie umiejętności potwierdził również na ostatnim oesie pierwszej pętli. Na superoesie Grupo Marques Polak za kierownicą Fiesty R5 zwyciężył z przewagą 2,4 sekundy nad Mourą.

Zaciętą walkę o zwycięstwo w całym rajdzie toczą Bernardo Sousa i Kevin Abbring. Portugalczyk był w sobotę lepszy od Holendra na dwóch z trzech odcinków specjalnych i przed finałowym etapem ma blisko 20 sekund przewagi nad kierowcą Peugeota.