Rajd Włoch: Kubica tuż za Paddonem

Sebastien Ogier (VW Polo WRC) wygrał drugi niedzielny odcinek specjalny Rajdu Włoch. Podobne tempo jak Hayden Paddon miał Robert Kubica, który zajął dziewiąte miejsce na oesie.

Andrzej Prochota
Kolejne sekundy dołożył do swojej przewagi Sebastien Ogier. Francuz wygrał 21. OS i aż o 8,4 sekundy wyprzedził Haydena Paddon, który był ósmy. Za kierowcą Hyundaia znalazł się Robert Kubica ze stratą 0,6 sekundy.
Za aktualnym mistrzem świata do mety dojechał Andreas Mikkelsen, który także miał sporo problemów przez pierwsze dwa dni rajdu. Norwerg był minimalnie wolniejszy od Ogiera (+0,3). Dobrze pojechał również Ott Tanak (+2,6). Estończyk po piątkowych oesach wypadł z czołowej "10".

- W pewnym momencie uderzyliśmy w kamień, mamy nadzieję, że wszystko ok z autem - powiedział Kubica na mecie. Polska załoga to przejechania będzie miała jeszcze dwa OS. Kolejny rozpocznie się po godzinie 10:30.