Rajd Włoch: Zwycięski Sebastien Ogier, Robert Kubica na mecie

Pomimo nie najlepszego początku w wykonaniu aktualnego mistrza świata, to jednak Sebastien Ogier wygrał kolejną rundę WRC w tegorocznym sezonie.

Andrzej Prochota
Sebastien Ogier liderem Rajdu Włoch został dopiero na 17. OS, kiedy to do mety z błędami popełnionymi na trasie dojechał Hayden Paddon. Kierowcy Hyundaia przez większą cześć imprezy był na prowadzeniu. Mimo wszystko, drugi wyniki w klasyfikacji generalnej jest dla Paddona historycznym osiągnięciem. Natomiast dla Francuza to kolejna wygrana runda w tym sezonie. Ogier ma już ich na koncie cztery i powiększył swoją przewagę nad głównymi rywalami.
Trzecie miejsce zajął Thierry Neuville, który skorzystał na pechu pozostałych rywali m.in Andreasa Mikkelsena i Ott Tanaka. Oznacza to, że Hyundai miał na podium Rajdu Włoch aż dwóch swoich reprezentantów.Ostatni niedzielny odcinek "Power Stage" padł łupem Ogiera, który tym samym przypieczętował swoją wygraną. Mistrz świata był o 3,8 sekundy szybszy od Jari-Matti Latvaly i o 4,1 sekundy od Andreas Mikkelsen. Natomiast Robert Kubica był szósty ze stratą 13,1 sekundy.
Robert Kubica z pewnością będzie chciał szybko zapomnieć o tym rajdzie / fot. P1 Sports Robert Kubica z pewnością będzie chciał szybko zapomnieć o tym rajdzie / fot. P1 Sports
Dla Kubicy i Macieja Szczepaniaka nie był to udany rajd. Polska załoga już po trzecim oesie musiała wycofać się z dalszych prób, ponieważ zostało uszkodzone zawieszenie. Po powrocie na trasy dzięki systemowi Rally2, w sobotę po 17. OS doszło do awarii skrzyni biegów. Kolejny raz załoga musiała skorzystać z Rally2, ale na szczęście niedziela była już bezproblemowa. W klasyfikacji generalnej rajdu Kubica i Szczepaniak powinni znaleźć się w okolicach 30. miejsca.

- To był dla nas skomplikowany weekend z wieloma problemami, ale wiemy nad czym musimy pracować i będziemy robić poprawki. Myślę, że Polska będzie dla naszego pakietu lepszym rajdem - powiedział Kubica.

W pierwszej dziesiątce w sumie znalazło się siedem aut specyfikacji WRC.

Kolejną imprezą będzie Rajd Polski, który odbędzie się 2-5.07.2015 w Mikołajkach.