Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Qatar Sealine Rally: Polacy bronią pozycji lidera

Załoga Aron Domżała i Szymon Gospodarczyk po raz pierwszy weźmie udział w rajdzie Sealine Cross Country Rally. Polacy będą bronić pozycji lidera Pucharu Świata.
Andrzej Prochota
Andrzej Prochota
Materiały prasowe

Zeszłotygodniowy rajd Abu Dhabi Desert Challenge załoga Aron Domżała i Szymon Gospodarczyk ukończyła na najwyższym stopniu podium i umocniła się na pozycji lidera. Swoje zdobyte doświadczenie na pustyni będą chcieli wykorzystać podczas następnego rajdu jakim jest Qatar Sealine Rally. Do zdobycia w Katarze znów jest podwójna ilość punktów w klasyfikacji Pucharu Świata.

- Jeszcze nie ochłonąłem po rajdzie Abu Dhabi, a już się pakuje do Kataru - dawno nie mieliśmy tak napiętego kalendarza! Mimo zmęczenia po trudnym rajdzie, jestem bardzo zmotywowany do walki o kolejne punkty. Na tym rajdzie najwyraźniej jednak najwięcej roboty będzie miał Szymon, nasi doświadczeni koledzy chórem ostrzegają nas przed trudną nawigacyjnie trasą w Katarze. Ja będę musiał za to bardzo uważać na kamienie, bo podobno na tym rajdzie nie trudno o kapcia. Trzymajcie kciuki! - powiedział kierowca.

Nadchodzący rajd Qatar Sealine Cross Country Rally, to trzecia runda Pucharu Świata. Łącznie zawodnicy będą mieli do przejechania 1633,49 km odcinków specjalnych, podzielonych na 5. etapów. Rajd Kataru słynie z najbardziej trudnej nawigacyjnie trasy w całym kalendarzu, głównym zadaniem polskiej załogi będzie popełnienie jak najmniejszej ilości błędów nawigacyjnych.

- Jeszcze nie zdążyłem odpocząć po Abu Dhabi Desert Challenge, a już muszę przygotować się na kolejny rajd maratonowy. 2435 km z tego ponad 1600 km oesowych w 5 dni będzie dla nas wyzwaniem. Komplet punktów zdobyty w Abu Dhabi dodatkowo nas motywuje i zbliża do celu - dodał pilot.

Pierwszy etap zawodnicy rozpoczną od startu u okolicach twierdzy Al.-Zubarah. Rywalizacja rozpocznie się 18 kwietnia a zakończy 22 kwietnia. Miejscem rajdu będzie Losail International Circuit. Naprzeciw Domżały i Gospodarczyka stanie blisko 50 załóg, w tym 5 rywali w wyścigu po zwycięstwo w klasie T3.

Zobacz wideo: Polskie Gwiazdy Piłkarskie: Łukasz Piszczek

Źródło: TVP S.A.

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×