Rajd Polski: Otwarcie dla Neuville'a! Ogier poza podium

Zwycięzca ostatniej rundy WRC na Sardynii, Thiery Neuville osiągnął najlepszy czas w pierwszej próbie Arena Mikołajki, która rozpoczęła zmagania w PZM. 73. Rajdzie Polski.

Rajd Polski
Rafał Lichowicz
PAP/EPA

Startujący za kierownicą Hyundaia Thierry Neuville podczas pierwszego odcinka specjalnego na Arenie Mikołajki rywalizował w parze z Sebastienem Ogierem (VW). Francuz do końca walczył o zwycięstwo, lecz na mecie okazał się niecałe pół sekundy wolniejszy od Belga.

Lepszy czas od francuskiego mistrza wykręcili również Ott Tanak (Fiesta WRC) i Andreas Mikkelsen z VW, którzy w swoim parach pokonali na 2,5 kilometrowej próbie kolejno Haydena Paddona (Hyundai) i Daniego Sordo (Hyundai).

Gratką dla polskich fanów był pojedynek Kajetana Kajetanowicza i Huberta Ptaszka w kategorii WRC2. Lepszy okazał się bardziej doświadczony "Kajto", który był na mecie sekundę przed Ptaszkiem.

Polacy nie należeli jednak do czołówki w swojej klasie. Kajetanowicz w klasyfikacji WRC2 był dopiero piętnasty. Ptaszek uplasował się trzy oczka niżej. Odcinek wygrał Karl Kruuda przed Esapekką Lappim.

Superoes w Mikołajkach zakończył pierwszy dzień rajdu. Dokończenie pierwszego etapu w piątek. Zawodnicy pokonają kolejnych 9 odcinków specjalnych o łącznej długości 121 kilometrów.