Rajd Lipawy: Wojciech Chuchała mistrzem Europy

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Subaru Poland Rally Team: / Na zdjęciu Wojciech Chuchała i Daniel Dymurski
Materiały prasowe / Subaru Poland Rally Team: / Na zdjęciu Wojciech Chuchała i Daniel Dymurski
zdjęcie autora artykułu

Na trasie Rajdu Lipawy, dziewiątej rundy Rajdowych Mistrzostw Europy, Wojciech Chuchała i Daniel Dymurski zdobyli tytuł mistrzowski w klasyfikacji samochodów produkcyjnych (ERC 2).

W tym artykule dowiesz się o:

Prowadzący Subaru Imprezę STI Polacy dzięki zwycięstwom w swojej kategorii w rajdach: Wysp Kanaryjskich, Irlandii, Akropolu, Azorów i Rzeszowskim już na jedną rundę przed końcem sezonu przypieczętowali zdobycie tytułu. Uzupełnia on wywalczone podczas Rajdu Rzeszowskiego mistrzostwo wśród zespołów dla Subaru Poland Rally Team.

Wojciech Chuchała i jego pilot Daniel Dymurski mistrzostwo zapewnili sobie podczas Rajdu Lipawy. Przed startem drugiego etapu Polacy dowiedzieli się, że z powodu awarii Lancera Giacomo Scattolona, wicelidera klasyfikacji ERC 2, włoski kierowca musiał wycofać się z rywalizacji. To oznaczało tytuł dla Chuchały i Dymurskiego, ponieważ ich przewaga w klasyfikacji generalnej jest na tyle duża, że wyniki ostatniej rundy mistrzostw Europy nie będą miały znaczenia.

Załoga Subaru Poland Rally Team była bezkonkurencyjna w kategorii ERC 2. Wygrali wszystkie rajdy, w których startowali.

ZOBACZ WIDEO: Krzysztof Pilarz: Spędziłem tu kilka miłych sezonów (źródło TVP)

{"id":"","title":""}

Źródło artykułu: