WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo

Wypadek Sebastiena Ogiera na testach przed Rajdem Monte Carlo

Broniący tytułu rajdowego mistrza świata Sebastien Ogier musiał zakończyć przedwcześnie przygotowania do przyszłotygodniowej inauguracji nowego sezonu WRC, po tym jak rozbił swojego Forda Fiestę.
Rafał Lichowicz
Rafał Lichowicz
Materiały prasowe

Sebastien Ogier od początku tygodnia przebywa w Alpach Francuskich, gdzie przygotowuje się do rundy otwierającej nowy sezon WRC w Monte Carlo (20-22 stycznia). Francuz sprawdza Forda Fiestę WRC, którym będzie startować w 2017 roku.

We wtorek czterokrotny mistrz świata musiał zakończyć przedwcześnie testy po niegroźnym wypadku. Świadkowie zdarzenia donoszą, iż Fiesta Ogiera obróciła się na drodze i doszło do uszkodzenia lewego tylnego zawieszenia.

Wypadek na stronie Motorsport.com bagatelizował szef M-Sportu, Malcolm Wilson twierdząc, że był to jedynie incydent, który w żaden sposób nie wpłynie na przygotowania Ogiera do inauguracyjnej rundy mistrzostw świata.

- Straciliśmy kilka godzin po niewielkim wypadku - powiedział Brytyjczyk. - Ale nasi mechanicy szybko uporali się z rozbitym samochodem i Seb mógł dokończyć testy.

Sebastien Ogier po czteroletniej dominacji w WRC w barwach Volkswagena, został zmuszony opuścić niemiecki zespół po tym jak ten wycofał się ze sportu. Francuz związał się roczną umową z M-Sportem, w barwach którego zadebiutuje w Rajdzie Monte Carlo.

ZOBACZ WIDEO Bez przełomu po kolejnym dniu rywalizacji na Dakrze (źródło: TVP SA)

Czy Sebastien Ogier wygra tegoroczny Rajd Monte Carlo?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
motorsport.com / Twitter

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.