Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Filip Nivette zwycięża w 14. Rajdzie Gdańsk Baltic Cup

Załoga Filip Nivette i Kamil Heller okazała się najlepsza w 14. Rajdzie Gdańsk Baltic Cup, drugiej rundy Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.
Maciej Rowiński
Maciej Rowiński
Filip Nivette PAP/EPA / Filip Nivette

Niedziela była ostatnim dniem drugiej rundy Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski rozgrywanej na nawierzchni szutrowej. To był piękny dzień dla wszystkich załóg, którym udało się zameldować na mecie w Gdańsku. Pierwszą pętlę, z dwoma odcinkami specjalnymi Szemud i Kartuzy najszybciej pokonała załoga Filip Nivette i Kamil Heller powiększając przewagę nad drugim Dominykasem Butvilasem w generalce do 41,6 sekundy. Trzecią pozycję utrzymał Bryan Bou*er, który zbliżył się do drugiego Litwina na 7,7 sekundy.

Druga pętla miała zadecydować o miejscach na podium. Kierowca Skody Fabii R5 Filip Nivette, jak się później okazało, nie dał sobie odebrać pierwszego miejsca. W 14. Rajdzie Gdańsk Baltic Cup kierowca z Warszawy wygrał 8 z 9 rozegranych prób. Na swoje konto zapisał też dodatkowe punkty za Power Stage. Łącznie w Gdańsku Filip Nivette zdobył 28 pkt. i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. - Komplet punktów zebrany. Plan został zrealizowany w 100 procentach. Wygrany Power Stage mimo asekuracyjnej jazdy z dwoma zapasami. Jechaliśmy czysto i to wystarczyło by po raz drugi zdobyć Bałtyk – komentował swoją wygraną Nivette.

Drugie miejsce obronił Dominykas Butvilas zdobywając w Gdańsku 19 punktów. Po dopisaniu ich do łącznej klasyfikacji Litwin przesunął się w klasyfikacji generalnej Inter Cars RSMP na drugie miejsce. - Dogonić Filipa było bardzo ciężko. Nie mieliśmy żadnych problemów i jestem bardzo szczęśliwy. Nie pamiętam sytuacji, kiedy litewski kierowca był w Polsce na drugim miejscu – opowiadał na mecie Butvilas.

Trzecie miejsce dla wracającego do rywalizacji na polskich odcinkach specjalnych Bryana Bouffier, który jechał z nowym pilotem Gilbertem Dini. Ford Fiesta Proto tym razem nie miał szans z bardzo dobrze dysponowaną konkurencją. Francuz do swojego dorobku dopisał 15 pkt. - Po długiej nieobecności jestem zadowolony z wyniku. Bardzo dobrze być ponownie na podium - opowiadał Bouffier.

Uroczystość wręczenia pamiątkowych pucharów miała miejsce przy Europejskim Centrum Solidarności. Dodatkowe puchary za wygrany Power Stage (OS Kartuzy 2) ufundowane przez RMF MAXXX zdobyli Filip Nivette i Kamil Heller. Nagrodę publiczności za najdłuższy skok otrzymała załoga Marcin Gagacki z pilotem Marcinem Bilskim w Skodzie Fabia R5.

W dwóch rundach Inter Cars RSMP rozegrano 21 odcinków specjalnych z których aż 17 wygrał Filip Nivette. Dwa odcinki padły łupem Zbigniewa Gabrysia, a po jednym na swoim koncie zapisali Marcin Gagacki i Bryan Bouffier.

Klasyfikacja generalna 14. Rajdu Gdańsk Baltic Cup:

1.Filip Nivette/Kamil Heller Skoda Fabia R5 1:01:16
2.Dominykas Butvilas/Renatas Vaitkevicius Skoda Fabia R5 +52,3 sek.
3.Bryan Bouffier/Gilbert Dini Ford Fiesta Proto +1:19,1

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×