Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Wypadek podczas Rajdu Śląska. Młoda dziewczyna w szpitalu

Do przykrego incydentu doszło na dziesiątym odcinku specjalnym Rajdu Śląska. Załoga Zbigniew Gabryś - Artur Natkaniec potrąciła dwie młode dziewczyny. W przypadku jednej z nich konieczna okazała się hospitalizacja.
Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Na zdjęciu Zbigniew Gabryś w Fordzie Fiesta R5 Materiały prasowe / Janusz Boruta / Na zdjęciu Zbigniew Gabryś w Fordzie Fiesta R5

Do zdarzenia doszło na dziesiątym odcinku specjalnym "Suszec". Prowadzący Forda Fiestę R5 Zbigniew Gabryś potrącił dwie młode dziewczyny, które stały przy trasie rajdu. W tej sytuacji postanowiono przerwać rywalizację, a pozostałe ekipy skierowano trasą alternatywną.

Na miejscu wypadku bardzo szybko pojawiła się straż pożarna i pogotowie ratunkowe. Według relacji służb medycznych, dziewczyny stały przy końcu długiego prostego odcinka drogi, gdzie na kierowców czeka 90-stopniowy zakręt. Jest to miejsce niezwykle niebezpieczne, w którym zabronione jest przebywanie kibiców.

Na szczęście, poszkodowanym nie stało się nic poważnego. Są w szoku, narzekają na lekkie stłuczenia. W przypadku jednej z dziewczyn zadecydowano jednak o transporcie do szpitala. Odbył się on drogą lotniczą dzięki śmigłowcowi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Nic nie stało się załodze Gabryś-Natkaniec, jednak uszkodzenia w ich rajdówce są na tyle poważne, że nie jest ona w stanie kontynuować rywalizacji w Rajdzie Śląska.

Organizatorzy Rajdu Śląska postanowili wydać oświadczenie w związku z wypadkiem. Jego treść przedstawiamy poniżej.

Na 10 odcinku specjalnym Rajdu Śląska, w miejscowości Suszec (powiat pszczyński) doszło do wypadku z udziałem załogi numer 1, w którym poszkodowanych zostało dwóch kibiców. Samochód załogi numer 1 potrącił dwie osoby przy niewielkiej prędkości. Na miejscu błyskawicznie pojawiły się służby ratunkowe zabezpieczające trasę i udzieliły wszelkiej niezbędnej pomocy poszkodowanym, którzy są przytomni, a ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna, WRC News

Komentarze (1):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×