Rajd Dakar: Świetny rezultat Adama Małysza! Peterhansel goni lidera!

Stephane Peterhansel triumfował na 9. etapie Rajdu Dakar wśród kierowców samochodów. Najlepszy z Polaków Adam Małysz zajął 6. miejsce.

Rafał Lichowicz

Jedenastokrotny zwycięzca Rajdu Dakar Stephane Peterhansel ma coraz większą chrapkę na kolejny triumf w imprezie uchodzącej za najtrudniejszy terenowy rajd świata. Dzięki zwycięstwu na 9. etapie francuski kierowca zmniejszył znacząco przewagę do prowadzącego w klasyfikacji generalnej Naniego Romy.

Peterhansel 422-kilometrową trasę z Calama do Iquique pokonał w czasie 4:17:53. Drugi był zwycięzca poniedziałkowego etapu Katarczyk Nasser Al Attiyah, a trzeci wspomniany wcześniej Roma. Hiszpan stracił do zwycięzcy 11 minut i 36 sekund. Niewiele większa jest jego przewaga nad Peterhanselem w "generalce".

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Jeszcze ciekawiej z perspektywy polskich kibiców było w drugiej połowie czołowej dziesiątki. Dość niespodziewanie szóste miejsce zajął najlepszy z biało-czerwonych Adam Małysz. Kierowca Orlen Team pilotowany przez Rafała Martona wyprzedził Krzysztofa Hołowczyca, który był 7. Popularny "Hołek" awansował jednak w klasyfikacji generalnej na wysoką szóstą lokatę po problemach na trasie Carlosa Sainza.

Problemy Sainza pozwolił także awansować innej polskiej załodze samochodowej Markowi Dąbrowskiemu i Jackowi Czachorowi. Byli motocykliści wrócili na 7. miejsce w wynikach generalnych. Na dziewiątym etapie Dąbrowski był 10.