Rajd Dakar: Piąte miejsce Hołowczyca na 10. etapie

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Stephane Peterhansel jest coraz bliżej prowadzenia w 35. edycji Rajdu Dakar. Francuz zmniejszył stratę do prowadzącego Naniego Romy. Z dobrej strony na 10 etapie zaprezentował się Krzysztof Hołowczyc.

Triumfatorem 10. etapu wśród załóg samochodowych został Katarczyk Nasser Al Attiyah. Kierowca Q X-Raid Racing Team osiągnął metę 631-kilometrowego etapu po upływie 4 godzin 23 minut i 35 sekund. Drugie etapowe zwycięstwo zaowocowało awansem kierowcy Mini na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Tymczasem niezwykle emocjonująco zapowiada się walka o zwycięstwo w całym rajdzie pomiędzy prowadzącym Nanim Romą, a goniącym go Stephanem Peterhanselem. Na dziesiątym etapie Francuz był lepszy od Hiszpana o blisko 10 minut. 41-latek z Barcelony, który triumfował na Dakarze w 2004 roku jako kierowca motocykla, ma już nieco ponad dwie minuty przewagi nad bardziej utytułowanym rywalem w klasyfikacji generalnej.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Krzysztof Hołowczyc, który nie ma większych szans na podium w tegorocznej edycji Rajdu Dakar był piąty na 10. etapie. Zawodnik Monster Energy X-raid Team umocnił się dzięki temu szóstej pozycji w klasyfikacji generalnej.

Mniej niż godzinę do zwycięzcy 10. etapu straciły także dwie inne polskiej załogi samochodowe prowadzone przez Martina Kaczmarskiego i Marka Dąbrowskiego. Szósty na mecie 9. etapu Adam Małysz tym razem odnotował najgorszy czas spośród czwórki biało-czerwonych kierowców.

Wyniki 10. etapu: 1. Al-Attiyah 4:23:35 2. Peterhansel +3:50 3. Roma +13:45 4. De Villiers +28:15 5. Hołowczyc +31:13 . 13. Kaczmarski +53:06 15. Dąbrowski +56:55 17. Małysz +1:07:16