Rafał Sonik drugi na mecie Rajdu Dakar!

Jedyny reprezentant Polski w gronie kierowców quadów Rafał Sonik zajął 2. miejsce w końcowej klasyfikacji 36. edycji Rajdu Dakar. To największy sukces w karierze krakowskiego kierowcy!

Rafał Lichowicz

Na ostatnim najkrótszym etapie tegoroczne edycji Rajdu Dakar triumfował Ignacio Calase. 26-letni Chilijczyk minął linię mety witany owacyjnie przez swoich rodaków, którzy gratulowali kierowcy pierwszego w karierze zwycięstwa w legendarnym rajdzie.

Z ponad trzyminutową stratą do zwycięzcy minął linię mety Rafał Sonik. Kapitan polskiej reprezentacji miał jednak sporo powodów do radości. Sonik w klasyfikacji końcowej rajdu zajął najwyższe w historii drugie miejsce!

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Dotychczas największym sukcesem Sonika było dwukrotnie trzecie miejsce na mecie Dakaru. Krakowianin jest również aktualnym zdobywcą Pucharu Świata w rajdach terenowych.

W tegorocznej edycji Rajdu Dakar na starcie w Rosario stanęło 40 kierowców quadów. Rywalizację ukończyło piętnastu zawodników.