KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Rajd Dakar: Marc Coma rządził na motorze

Przed startem tegorocznego Dakaru opinie o szansach Jakuba Przygońskiego były podzielone. Ostatecznie polski motocyklista osiągnął życiowy rezultat w tym trudnym rajdzie.

Andrzej Prochota
Andrzej Prochota

Niektórzy patrząc na niezwykle silną stawkę i przynajmniej dziesięciu klasowych zawodników, nie dawali Jakubowi Przygońskiemu szans na miejsce w czołówce. Inni entuzjastycznie wskazywali go jako jednego z faworytów, który może zrobić niespodziankę i wygrać całą rywalizację. Nasz jedynak w stawce motocykli nie posłuchał ani jednych, ani drugich. Przez 14 dni prezentował równy, wysoki poziom i przez rampę w Valparaiso przejechał jako 6. zawodnik w stawce.

Ostatni, 13. etap rajdu w rywalizacji motocykli miał przede wszystkim przynieść odpowiedź na pytanie, który z francuskich zawodników zajmie trzecie miejsce. Cyril Despres zrobił wszystko co mógł, by odrobić straty poniesione na wcześniejszych etapach i na trasie z La Sereny do Valparaiso gnał niczym wiatr. Wygrał etap, ale trzeciego w "generalce" Oliviera Paina wyprzedził tylko o trzy minuty i to właśnie jego rodak zakończył rywalizację na podium.

Świetnie przez cały rajd spisywał się Jakub Przygoński. W ostatni dzień rywalizacji, nie forsując tempa, minął linię mety z 9. czasem i bez większych problemów utrzymał doskonałą, 6. pozycję w klasyfikacji. Jest to życiowy wynik polskiego motocyklisty, który z roku na rok robi wyraźne postępy i coraz mocniej puka do bram wąskiej elity.

Klasą dla siebie w 36. edycji Dakaru był Marc Coma. Hiszpan wyprzedził swojego rodaka i kolegę z zespołu, Jordiego Villadomsa o niemal dwie godziny. Na ostatnim odcinku triumfator pojechał zupełnie spokojnie, notując dopiero 19. czas. Nie miało to oczywiście żadnego wpływu na końcowe zestawienie.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Rajd Dakar 2014 - motocykle

M Kierowca Pojazd Strata
1 Marc Coma KTM
2 Jordi Viladoms KTM +1:52.27
3 Olivier Pain Yamaha +2:00.03
4 Cyril Despres Yamaha +2:00.38
5 Helder Rodrigues Honda +2:11.09
6 Jakub Przygoński KTM +2:31.46

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×