KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Baja Poland: Kuba Przygoński zaimponował na prologu

Obie załogi ORLEN Team bardzo dobrze rozpoczęły rywalizację na trasie polskiej rundy Pucharu Świata FIA. Kuba Przygoński i Tom Colsoul na krótkim prologu wykręcili trzeci czas przejazdu. Marek Dąbrowski i Jacek Czachor zajęli czwarte miejsce.

Maciej Rowiński
Maciej Rowiński
Materiały prasowe

Inauguracyjny odcinek siódmej rundy Pucharu Świata FIA w rajdach terenowych wygrał Katarczyk Nasser Al-Attiyah. Lider klasyfikacji generalnej perfekcyjnie pokonał siedmiokilometrowy prolog i linię mety minął przed Krzysztofem Hołowczycem, który zajął drugie miejsce. Jakub Przygoński i Tom Colsoul zakończyli piątkową rywalizację na bardzo dobrej trzeciej pozycji, tracąc do lidera tylko szesnaście sekund.

- Moja przygoda z samochodem rajdowym zaczęła się równo rok temu. Debiutowałem w Baja Poland i na prologu w moich pierwszych zawodach zająłem trzynaste miejsce. Dzisiaj płynnie pokonałem cały odcinek i utrzymałem dobre tempo jazdy. To pokazuje, jak solidnie przepracowałem ostatnie dwanaście miesięcy. Poprawiłem technikę jazdy i szybkość. Zdobyłem cenne doświadczenia i nabrałem pewności w rywalizacji z najlepszymi. Cieszę się z dzisiejszego przejazdu i nie mogę się doczekać kolejnych odcinków - powiedział Przygoński.

Dobre tempo przejazdu utrzymała również druga załoga ORLEN Team. Marek Dąbrowski i Jacek Czachor jadący Toyotą Hilux uplasowali się na czwartym miejscu utrzymując kontakt z czołówką rajdu.

- Prolog choć krótki nie należał do najłatwiejszych. Startowaliśmy w odwróconej kolejności, a to oznacza, że zawodnicy jadący przed nami znacznie rozjeździli nawierzchnię. Na trasie pojawiły się niebezpieczne koleiny, na które musieliśmy uważać . Niestety na jednym z zakrętów wyrzuciło nas, musiałem zbić bieg i wrócić na trasę. Straciliśmy kilka cennych sekund - skomentował Dąbrowski.

ZOBACZ WIDEO Maja Włoszczowska: plany? Sen i jazda na rowerze (źródło TVP)
Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
ORLEN Team
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×