Dakar 2017: Rafał Sonik nadal daleko

Drugi etap Rajdu Dakar również nie poszedł po myśli Rafała Sonika. Zwycięzca edycji z roku 2015 zajął 16. miejsce z dużą stratą do lidera.

Andrzej Prochota
PAP/EPA
Zwycięzcą wtorkowych zmagań wśród quadów został Pablo Copetti. Argentyńczyk okazał się szybszy od Nelsona Sanabriego i Axela Dutrie. Dopiero piąty był dotychczasowy lider Marcelo Medeiros, który oczywiście stracił prowadzenie w Rajdzie Dakar. Na pierwszym miejscu jest obecnie Copetti.

Swojego rytmu nie mógł odnaleźć Rafał Sonik, który z powodu dalszej pozycji startowej ruszał za motocyklistami. Polak zajął we wtorek 16. miejsce ze stratą 25 minut do zwycięzcy. Drugi z polskich zawodników, Kamil Wiśniewski, był 26.

Informacje sportowe możecie śledzić również w aplikacji WP SportoweFakty na Androida (do pobrania w Google Play) oraz iOS (do pobrania w iTunes). Komfort i oszczędność czasu!

W klasyfikacji generalnej Sonik jest 18., ale strata do lidera wynosi aż 30 minut.