Jakub Przygoński drugi w Rajdzie Kazachstanu. Polak wciąż liderem Pucharu Świata

Załoga Orlen X-Raid Team Kuba Przygoński i Tom Colsoul dojechała z drugim czasem do mety Rajdu Kazachstanu, piątej rundy Pucharu Świata w rajdach terenowych. Pierwsze zwycięstwo w sezonie odniósł Yazeed al-Rajhi reprezentujący również barwy X-Raid.
Rafał Lichowicz
Getty Images / Jakub Przygoński na mecie Rajdu Dakar 2018

Ostatni sobotni etap Rajdu Kazachstanu liczył 235 kilometrów, z czego 148 kilometrowy odcinek zawodnicy musieli pokonać w próbie czasowej, najkrótszej w całym rajdzie.

Najszybciej do mety pognał ostateczny zwycięzca rajdu Yazeed Alrajhi za kierownicą Mini zespołu X-Raid. Saudyjczyk pokonał odcinek specjalny 7 sekund szybciej niż Harry Hunt (Peugeot 3008 DKR). Piąty czas uzyskał korzystający również z podwozia Mini Jakub Przygoński, najszybszy kierowca na poprzednim etapie.

W klasyfikacji generalnej al-Rajhi pewnie obronił prowadzenie przed Przygońskim, który stracił do kolegi z zespołu nieco ponad 4 minuty. Co jednak ważniejsze, za plecami kierowcy Orlen Team rajd ukończył Władimir Wasiliew, który jest najgroźniejszym rywalem Przygońskiego w grze o Puchar Świata.

Rajd Kazachstanu pozwolił oddalić się prowadzącemu w klasyfikacji generalnej Jakubowi Przygońskiemu na 43 punkty od Rosjanina. Na trzecią pozycję spadł Martin Prokop, który w Kazachstanie finiszował tuż za podium.

Kolejna runda Pucharu Świata w rajdach terenowych odbędzie się za trzy tygodnie we Włoszech. Zawodnicy staną na starcie 25. edycji Italian Baja.