KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

IO 2016: Światowa Agencja Dopingowa chce wykluczenia wszystkich rosyjskich sportowców

Światowa Agencja Dopingowa (WADA) chce wykluczenia wszystkich rosyjskich sportowców z udziału w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.

Tomasz Rosiński
Tomasz Rosiński
Flaga olimpijska / Flaga olimpijska
W poniedziałek wyniki swoich badań ujawnił niezależny profesor prawa sportowego Richard McLaren, którego zdaniem powszechne było stosowanie dopingu przez Rosjan podczas zimowych IO w Soczi w 2014 roku.

W raporcie zostało napisane, że w dopingowym procederze (m. in. przetwarzanie i tuszowanie próbek moczu rosyjskich sportowców) brały udział laboratoria w Moskwie i Soczi, a wszystko działo się pod nadzorem Rosyjskiego Ministerstwa Sportu, Federalnej Służby Bezpieczeństwa oraz Centrum Przygotowań Reprezentacji Rosji. Zamieszana w całe przedsięwzięcie miała być także Rosyjska Agencja Antydopingowa.

W opinii McLarena, rosyjski rząd powinien oficjalnie ogłosić rezygnację reprezentantów Sbornej ze startów we wszelkich imprezach sportowych, w tym z rywalizacji w igrzyskach w Brazylii.

WADA wydała specjalnie oświadczenie w powyższej sprawie:

Światowa Agencja Antydopingowa zwraca się do Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOL) i Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego (IPC) o skreślenie z listy uczestników igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro wszystkich zawodników zgłoszonych przez Rosyjski Komitet Olimpijskich i Rosyjski Komitet Paraolimpijski.  

Lekkoatleci z Rosji już zostali wykluczeni przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) z udziału w olimpijskich zmaganiach w Kraju Kawy.

ZOBACZ WIDEO Zagrożenia w Rio? "Nie demonizujmy" (źródło TVP)
Czy uważasz, że Międzynarodowy Komitet Olimpijski powinien wykluczyć wszystkich Rosjan z udziału w igrzyskach w Rio de Janeiro?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
wada-ama.org / Sky Sports
Komentarze (7)
 • xman2200 Zgłoś komentarz
  Brawo brać sie za tych Putinowskich oszustów
  • kristobal Zgłoś komentarz
   wykluczenie Rosji z IO moze spowodować problem w przypadku rozgrywania gier zespołowych. Siatkarki, siatkarze i piłkarki ręczne tego kraju zakwalifikowali się do turnieju olimpijskiego. Do
   Czytaj całość
   IO zostało już nieco ponad 2 tygodnie, na dyskwalifikacji Rosjanek mogłyby skorzystać polskie piłkarki ręczne, tylko jakie miałyby szanse na korzystny wynik, skoro są pewnie w roztrenowaniu, na wakacjach, itd.
   • Asser Zgłoś komentarz
    Gdyby tak zrobiono to to jest posunięcie czysto polityczne. W takim razie za faszyzm w niemczech dlaczego nie odpowiadali WSZYSCY NIEMCY? Krzywdzicie tych którzy są daleko od polityki Putina
    Czytaj całość
    i nie maja nic współnego z koksem!!! Odpowiadać mają za to ze urodzili sie w rosji? Odpowiedzialnośc zbiorowa?
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×