WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Shelly-Ann Fraser-Pryce - gwiazda igrzysk w Rio 2016

Shelly-Ann Fraser-Pryce przejdzie do historii, jeśli tylko zdobędzie złoto w biegu na 100 metrów w Rio de Janeiro. Doświadczona Jamajka będzie wówczas pierwszą kobietą, której udało się zdobyć złoto na trzech kolejnych igrzyskach olimpijskich
Patryk Kurkowski
Patryk Kurkowski
East News

Ma 30 lat i jej dorobek medalowy jest lepszy niż niejednej reprezentacji, którą będziemy mogli zobaczyć w Brazylii. Przy czym nie jest powiedziane, że to już koniec. Znakomita sprinterka ma jeszcze chrapkę na kolejny triumf, choć będzie o niego niezwykle trudno.

Głównie z uwagi na rywalki. Jest ich coraz więcej i są wśród nich coraz młodsze zawodniczki. W tym roku na świecie najszybciej biegały 24-letnie Elaine Thompson i English Gardner, a w złoto celują też Dafne Schippers czy Veronica Campbell-Brown. Ta ostatnia jest spośród faworytek wyraźnie najstarsza, co może być minusem, ale na jej korzyść przemawia za to wielkie doświadczenie.

Shelly-Ann Fraser-Pryce udowadniała już wielokrotnie, że na najważniejszych imprezach zwykle jest w świetnej dyspozycji. W ostatnich ośmiu latach tylko raz znalazła się poza podium wielkich zmagań. Na mistrzostwach świata w 2011 roku zajęła czwarte miejsce w biegu na 100 metrów. Raz też biegła w sztafecie, która została zdyskwalifikowana. Poza tym utrzymuje niezwykle wysoki poziom.

Reprezentantka Jamajki znakomicie - indywidualnie - wypadła na dwóch ostatnich igrzyskach. Zwyciężyła w Pekinie i Londynie. Do tego była najszybsza na dwóch ostatnich mistrzostwach świata. To mówi samo za siebie. W takiej sytuacji jej cel może być tylko jeden - kolejne złoto i zapisanie się w historii sportu.

ZOBACZ WIDEO Grzegorz Łomacz: U nas każdy może zastąpić każdego na boisku i będzie dobrzePolecamy:
2018 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland - KUP BILETY >>>

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.