Sylwia Bogacka - nadzieja medalowa w Rio 2016

W Londynie pierwszy medal dla Polski zdobyła Sylwia Bogacka, która wywalczyła srebro w strzelaniu z karabinu pneumatycznego z 10 metrów. W Rio de Janeiro nasza reprezentantka także wystartuje jako jedna z pierwszych Biało-Czerwonych.

Szymon Łożyński

Cztery lata temu drugi stopień podium Sylwii Bogackiej był sporym zaskoczeniem. Swoim występem urodzona w Jeleniej Górze strzelczyni nawiązała do sukcesów Renaty Mauer-Różańskiej, która zdobyła na igrzyskach olimpijskich trzy medale, w tym dwa złote w Atlancie (1996 rok) i Sydney (2000 rok).

Bogacka, jeśli chodzi o występy w turnieju olimpijskim, nie jest jeszcze tak utytułowana, ale w mistrzostwach świata i Europy zdobyła już więcej medali od poprzedniczki. Co więcej, główna zainteresowana w Rio de Janeiro ma realne szanse na zdobycie drugiego medalu w historii swoich startów na igrzyskach olimpijskich.

W sobotę 6 sierpnia Polka wystartuje w konkurencji (karabin pneumatyczny - 10 m), w której przed czterema laty, także w pierwszym dniu olimpijskich zmagań, sięgnęła po srebro. Nad Tamizą Bogacka zajęła również czwarte miejsce w strzelaniu z karabinu sportowego z trzech postaw. W Brazylii drugą konkurencją naszej reprezentantki będzie strzelanie z karabinu małokalibrowego również z trzech postaw (50 m), które zaplanowano na czwartek 11 sierpnia.

Przed czterema laty medal Bogackiej rozwiązał skromny medalowy worek Polaków, który nie zapełnił się tak, jak oczekiwali tego kibice nad Wisłą. Oby w Rio de Janeiro ewentualny sukces strzelczyni bardziej uskrzydlił pozostałych naszych reprezentantów.

Czy Sylwia Bogacka zdobędzie medal na IO w Rio de Janeiro?