Rio 2016: nieudane strzelanie Polek. Sylwia Bogacka i Agnieszka Nagay poza finałem

Sylwia Bogacka nie obroni srebrnego medalu z IO w Londynie w strzelaniu z karabinu pneumatycznego z 10 m. W Brazylii w tej samej konkurencji Polka i jej rodaczka Agnieszka Nagay nie znalazły się w czołowej ósemce eliminacji i nie wystąpią w finale.

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
PAP / Adam Warżawa

W kwalifikacjach w strzelaniu kobiet z karabinu pneumatycznego z odległości 10 m wystąpiło 51 zawodniczek, w tym dwie reprezentantki Polski: Sylwia Bogacka i Agnieszka Nagay.

Każda ze strzelczyń miała 40 prób. Do finału, którego start zaplanowano w sobotę o 15:30 czasu polskiego, zakwalifikowało się tylko osiem najlepszych zawodniczek. W tym elitarnym gronie zabrakło Biało-Czerwonych.

Broniąca srebrnego medalu, wywalczonego w tej konkurencji przed czterema laty na IO w Londynie, Sylwia Bogacka od początku eliminacji pudłowała. Urodzona w Jeleniej Górze strzelczyni przez większość czterech serii zajmowała miejsca na przełomie trzeciej i czwartej dziesiątki, kończąc kwalifikacje dopiero na 44. lokacie.

Zdecydowanie lepiej od Bogackiej zmagania rozpoczęła Agnieszka Nagay. Na początku drugiej serii Polka zajmowała nawet drugą pozycję, Z każdym kolejnym strzałem łodzianka coraz więcej pudłowała, przez co szybko spadła w klasyfikacji, kończąc eliminacje na 29. pozycji.

Do finału zakwalifikowały się kolejno: Li Du (Chiny), Barbara Engleder (Niemcy), Alaheh Ahmadi (Iran), Daria Vdovina (Rosja), Sarah Scherer (USA), Virgina Thrasher (USA), Snjezana Pejcic (Chorwacja) i Yi Siling (Chiny). Faworytem do złota jest Chinka Li Du, która w kwalifikacjach wynikiem 420,7 ustanowiła nowy rekord olimpijski.

ZOBACZ WIDEO: Tomasz Majewski znów zdobędzie medal na igrzyskach? Padły szczere słowa

Czy występ Sylwii Bogackiej i Agnieszki Nagay w sobotnich eliminacjach jest dużym roczarowaniem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×