Rio 2016: eksperci typują wyniki pierwszej kolejki turnieju siatkarzy. Ireneusz Mazur obstawia 3:1 dla Polski

W niedzielę w Rio de Janeiro zostaną rozegrane pierwsze mecze grupowe turnieju olimpijskiego siatkarzy. Ich wyniki typują eksperci WP SportoweFakty. Ireneusz Mazur przewiduje, że w premierowej kolejce Polacy przegrają jednej seta z Egiptem.

Szymon Łożyński

W niedzielę o 20:00 czasu polskiego w Ginasio do Maracanazinho reprezentacja Polski starciem z Egiptem zainauguruje swoje zmagania na IO w Rio de Janeiro.

Według Ireneusza Mazura, Biało-Czerwoni rozpoczną turnieju od zwycięstwa, ale drużyna z Afryki postawi wysoko poprzeczkę aktualnymi mistrzom świata i wygra jednego seta. Były szkoleniowiec polskiej kadry juniorów przewiduje także, że najszybciej swoich rywali pokonają w niedzielę reprezentacje Brazylii i Rosji, które zmierzą się odpowiednio z Meksykiem i Kubą.

Najciekawiej w pierwszej serii spotkań zapowiadają się starcia Francji z Włochami oraz Iranu z Argentyny. Kibice, którzy liczą w tych pojedynkach na tie-breaka, po ostatnim gwizdku sędziego mogą być rozczarowani . Trener Mazur uważa bowiem, iż obaj pojedynki zakończą się po czwartym secie, odpowiednio zwycięstwami Trójkolorowych i podopiecznych Raula Lozano.

typy Ireneusza Mazura na pierwszy dzień rywalizacji w turnieju olimpijskim siatkarzy:

3:35 Iran - Argentyna 3:1

Czu zgadzasz się z trenerem Ireneuszem Mazurem, że Polacy stracą w meczu z Egiptem jednego seta?