Rio 2016: słaby występ Piotra Kantora i Bartosza Łosiaka

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / SEBASTIAN KAHNERT /
PAP/EPA / SEBASTIAN KAHNERT /

W swoim drugim meczu na igrzyskach olimpijskich siatkarze plażowi, Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, przegrali z rosyjską parą 0:2. Nasi reprezentacji na tle rywali wypadli słabo.

Choć potencjał rosyjskiej pary jest mniejszy, to właśnie ona mogła świętować zwycięstwo, w dodatku odniesione w dwóch setach. Całe spotkanie nie trwało nawet 40 minut.

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak bardzo udanie zainaugurowali igrzyska olimpijskie, bo od pewnego pokonania 2:0 niemieckiego duetu Markus Bockerman/Lars Fluggen. Dzień przerwy nie wpłynął dobrze na Biało-Czerwonych, którzy w drugim pojedynku zaprezentowali się znacznie gorzej.

Polacy nie umieli rozwinąć się w ataku, a plasy były podbijane przez rywali. W tym elemencie zachwycał Nikita Liamin, który z dużą swobodą kończył kolejne piłki. Różnicę zrobił również blok. Liamin aż sześć razy zatrzymywał akcje naszych siatkarzy. Zaś Biało-Czerwoni zanotowali zaledwie jeden blok, w wykonaniu Piotra Kantora.

Przed Piotrem Kantorem i Bartoszem Łosiakiem jeszcze jeden mecz w fazie grupowej. W środę 10 sierpnia zmierzą się z parą Alexander Brouwer/Robert Meeuwsen. Początek meczu został zaplanowany na godzinę 21:30 czasu polskiego.