KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Rio 2016: fenomenalny Kacper Majchrzak nie wystarczył. Polska sztafeta poza finałem

Kacper Majchrzak popłynął fenomenalnie, to dzięki niemu Polacy ukończyli swój wyścig na czwartym miejscu. Jednak nie wystarczyło to do awansu do finału sztafety 4x200 m stylem dowolnym.

Olga Krzysztofik
Olga Krzysztofik
Kacper Majchrzak zdobył srebrny medal Uniwersjady 2017 PAP / Marcin Bielecki / Kacper Majchrzak zdobył srebrny medal Uniwersjady 2017

W eliminacjach sztafet 4x200 m stylem dowolnym mężczyzn wystartowało szesnaście drużyn. Reprezentacja Polski wzięła udział w pierwszym z dwóch wyścigów. Do następnej fazy, czyli finału, awans uzyskało osiem najlepszych sztafet.

Reprezentacja Polski płynęła w składzie: Jan Świtkowski, Paweł Korzeniowski, Kacper Klich, Kacper Majchrzak.

Na drugiej zmianie płynął Korzeniowski, który wyprowadził naszą sztafetę na piąte miejsce. Jednak w połowie wyścigu ostatecznie Polacy byli siódmi. Klichowi nie poszło wcale lepiej, gdyż Biało-Czerwoni spadli na ósmą pozycję.

Jako ostatni płynął Kacper Majchrzak, obecnie nasz najlepszy kraulista. Widać było, że dawał z siebie maksimum, płynął bardzo dobrze, dzięki czemu Polakom udało się wskoczyć na czwarte miejsce. Finisz w jego wykonaniu był równie mocny i utrzymał czwartą pozycję.

Fenomenalna postawa Majchrzaka dawała nadzieję, że nasza reprezentacja zakwalifikuje się do finału. W drugim wyścigu wszystko zależało już od rywali. Mogliśmy liczyć na to, że któraś z mocnych sztafet, która wystawiła rezerwowych, popłynie poniżej oczekiwań.

Niestety, drugi wyścig okazał się mieć szybsze tempo przez co Biało-Czerwoni nie znaleźli się w finale. Do awansu zabrakło im niespełna dwóch sekund. Ostatecznie półfinału zakończyli na 10. miejscu z czasem 7:11:11 min.

Wyniki półfinału sztafet 4x200 m stylem dowolnym mężczyzn:

Sztafeta Czas
1. Wielka Brytania 7:06:31
2. USA 7:06:74
3. Rosja 7:06:81
4. Niemcy 7:07:66
5. Japonia 7:07:68
6. Australia 7:07:98
7. Belgia 7:08:72
8. Holandia 7:09:16
10. Polska 7:11:11

ZOBACZ WIDEO Piotr Myszka: w Rio czuję się jak na wakacjach (źródło TVP)

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×