Rio 2016. Rafael Nadal i Fabio Fognini pozostają w grze o trzy medale

Rafael Nadal w dwóch setach pokonał Andreas Seppiego w II rundzie turnieju olimpijskiego w grze pojedynczej mężczyzn. Fabio Fognini obronił meczbola i po szalonym spotkaniu zwieńczonym tie breakiem trzeciej partii wygrał z Benoitem Paire'em

Marcin Motyka
PAP/EPA / ETTORE FERRARI

Dyspozycja Rafaela Nadala w Rio de Janeiro była wielką niewiadomą. Hiszpan do turnieju olimpijskiego przystąpił po 2,5-miesięcznej absencji spowodowanej kontuzją nadgarstka. Ale swoimi występami szybko rozwiał wątpliwości i niepokoje fanów. Nadal pewnie awansował do 1/8 finału, we wtorek w spotkaniu II rundy pokonując 6:3, 6:3 Andreasa Seppiego.

- To nie był łatwy mecz. W pierwszym secie popełniłem zbyt wiele błędów, ale w drugim już grałem regularnie i spokojnie. Obecnie cieszę się przed wszystkim tym, że tu jestem. Gra w igrzyskach to coś wyjątkowego, a ja przed czterema laty nie mogłem wystąpić w Londynie - powiedział Nadal.

W 1/8 finału Majorkanin zmierzy się z Gillesem Simonem, z którym ma bilans 7-1. Hiszpan w Rio de Janeiro ma szanse zdobyć trzy medale. Oprócz singla, może wywalczyć krążek także w deblu oraz w mikście.

W podobnej sytuacji znajduje się także Fabio Fognini, który Rio również może opuścić z medalami w trzech konkurencjach. W II rundzie singla Włoch poradził sobie z Benoitem Paire'em. Mecz był pełen szalonych zagrań i zwrotów akcji. Ostatecznie Fognini zwyciężył 4:6, 6:4, 7:6(5), choć w decydującym secie przegrywał już 3:5, a Paire miał meczbola. Kolejnym rywalem 29-latka z San Remo będzie Andy Murray.

Rozstawiony z numerem ósmym David Goffin  we wtorek miał łatwą przeprawę z Dudim Selą i pokonał Izraelczyka 6:3, 6:3. O ćwierćfinał Belg powalczy z lepszym z pary Pablo Cuevas - Thomaz Bellucci.

Igrzyska olimpijskie, Rio de Janeiro (Brazylia)