WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Kolejna pozytywna próbka Tomasza Zielińskiego!

Komisja do Zwalczania Dopingu w Sporcie potwierdziła nieoficjalną informację, że w próbce pobranej od Tomasza Zielińskiego na początku lipca także wykazano obecność nandrolonu.
Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
PAP / PAP / Tytus Żmijewski

Na stronie internetowej komisji pojawił się następujący komunikat:

"Komisja do Zwalczania Dopingu w Sporcie na podstawie otrzymanych w dniu 9 sierpnia 2016 r. wyników próbki pobranej od zawodnika Tomasza Zielińskiego informuje o naruszeniu przez niego przepisów antydopingowych.

W próbce pobranej dnia 1.07.2016 r. stwierdzono wysokie stężenie substancji o nazwie nandrolon (12 ng/ml; przy progu decyzyjnym wynoszącym 2,5 ng/ml). Stwierdzenie substancji zabronionej w teście pobranym dnia 1.07.2016 r. oraz pozytywny wynik badania z dnia 6.08.2016 r. stanowią jedno naruszenie przepisów antydopingowych. Zawodnik ma prawo do przeprowadzenia próbki "B".

O wyniku badania zostali poinformowani zawodnik, PZPC, klub zawodnika, MKOl, PKOl oraz Komitet Organizacyjny IO w Rio de Janeiro. Postępowanie dyscyplinarne zostanie podjęte przez właściwy organ."

ZOBACZ WIDEO Grzegorz Hedwig: Liczyłem na lepszy rezultat (źródło TVP)

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
antydoping.pl

Komentarze (28):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Marian Kardaś 0
  Jeżeli tak,to kto zatwierdził jego udział w IO 2016r.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Artur Kotowski 0
  Nie słyszałem o żadnych odżywkach które zawierają nandrolon. To steryd który normalnie można kupić w ampułkach, tabletkach lub proszku. Po prostu 'bracia koks' brali za duże dawki, źle obliczyli czas karencji, ktoś im wmówił że w Brazylii pracują małpy na przedpotopowym sprzęcie i nic nie wyjdzie i się uda - a tu zdziwienie i wpadka. Zresztą nikt z myślących ludzi (a jak widać w polskim sporcie ze świecą takich szukać - bo pracują sami debile), nie przypuszczał że można jechać na olimpiadę pakując w siebie najtańszy steryd dla amatorów i mięśniaków, który siedzi w organizmie przez rok. Ot Polska rzeczywistość. A tak na marginesie to 'bracia koks' nie wyglądają na osoby które przemęczały by się używając mózgu.
  stanino Rozwiazac natychmiast te komisje ktora ponad miesiac badala próbki.Wiedzac ze jerst olimpiada dopuscili do udzialu zawodnika skazonego.Swoja droga to on mogl wziasc nandralon w uzywkach jakie stosuje sie na silowniach ,rok temu.Wszak ten specyfik utrzymuje sie w organizmie 18 miesiecy!
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • stanino 0
  Rozwiazac natychmiast te komisje ktora ponad miesiac badala próbki.Wiedzac ze jerst olimpiada dopuscili do udzialu zawodnika skazonego.Swoja droga to on mogl wziasc nandralon w uzywkach jakie stosuje sie na silowniach ,rok temu.Wszak ten specyfik utrzymuje sie w organizmie 18 miesiecy!
  [ 1 komentarz w tej dyskusji ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (25)
Pokaż więcej komentarzy (28)
Pokaż więcej komentarzy (28)
Pokaż więcej komentarzy (28)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×