Rio 2016. Kajakarstwo górskie: Brytyjczyk ze złotym krążkiem

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PAP/EPA/ANTONIO LACERDA /
PAP/EPA / PAP/EPA/ANTONIO LACERDA /

Joseph Clarke mistrzem olimpijskim w kajakarstwie górskim. Brytyjczyk okazał się najlepszy w konkurencji K1. Tuż za nim reprezentanci Słowenii i Czech.

Clarke pokazał się ze świetnej strony już w eliminacjach i półfinale, gdzie zajął odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Brytyjczyk startował w połowie stawki i miał poprzeczkę postawioną bardzo wysoko. Trasę świetnie pokonał bowiem Słoweniec Peter Kauzer, wielokrotny medalista mistrzostw świata i Europy.

Kajakarz ze Zjednoczonego Królestwa poprawił wynik rywala o 0,17 s. Do końca zawodów nikt nawet nie zbliżył się do Clarke'a. Trzecie miejsce dla Czecha, Jiriego Prskaveca.

Maciej Okręglak nie wystąpił w finale, bowiem w kwalifikacjach zajął dopiero 18 lokatę w gronie 21 zawodników.