Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Rio 2016: Błędy pogrążyły Piotra Kantora i Bartosza Łosiaka

Polscy siatkarze plażowi, Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, przegrali ostatni grupowy pojedynek 0:2 z holenderską parą. Gra Biało-Czerwonych była mało skuteczna.

Olga Krzysztofik
Olga Krzysztofik
Piotr Kantor jest jednym z najlepszych polskich siatkarzy plażowych WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Piotr Kantor jest jednym z najlepszych polskich siatkarzy plażowych

Warunki do gry nie były idealne. Pogoda w Rio przyczyniła się do odwołania zawodów wioślarskich, a siatkarze musieli walczyć przy silnym wietrze i opadach deszczu, na grząskim piasku.

Z holenderską parą Alexander Brouwer/Robert Meeuwsen Polacy przegrali 0:2. Mimo że wykazali się charakterem i udawało im się odrabiać straty, to nie byli w stanie przełamać rywali. Kluczowe były początki obu odsłon, w których lepiej spisywali się Holendrzy. W dalszej części seta nasi reprezentanci musieli gonić wynik.

W pomeczowych statystykach zwraca uwagę skuteczność ataku. Holendrzy kończyli swoje akcje ze skutecznością nieco ponad 64 proc., co jest bardzo dobrym wynikiem. Natomiast Polacy na 31 piłek zdołali skończyć 16. Z kolei nasi reprezentanci lepiej spisali się w bloku. Piotr Kantor sześciokrotnie zatrzymywał akcje rywali.

Po tym meczu Polacy na razie zajmują drugie miejsce w swojej grupie, ale jest bardzo prawdopodobne, że po starciu Rosjan z Niemcami (Liamin/Barsouk - Bockermann/Fluggen, godz. 4:00 czasu polskiego) Piotr Kantor i Bartosz Łosiak spadną na trzecią lokatę i o awans do 1/8 finału będą musieli powalczyć w czwartkowym barażu.

Porównanie statystyk:

Alexander Brouwer Robert Meeuwsen Holandia Element Polska Piotr Kantor Bartosz Łosiak
3 0 3 Asy serwisowe 3 1 2
4 6 10 Błędy w zagrywce 7 2 5
24 15 39 Ataki wykonane 31 14 17
15 10 25 Ataki skuteczne 16 8 8
0 4 4 Bloki 6 6 0
8 2 10 Obrony 6 1 5

ZOBACZ WIDEO Smutny Radosław Kawęcki: Może to przez jedzenie? (źródło TVP)

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×