Rio 2016: Kołosińska/Brzostek ugięły się pod brazylijskim doświadczeniem

W swoim ostatnim meczu grupowym siatkarki plażowe, Kinga Kołosińska i Monika Brzostek, przegrały 0:2 z Brazylijkami. Polkom zabrakło doświadczenia.

Olga Krzysztofik
Kinga Kołosińska (z lewej) i Monika Brzostek (z prawej) Getty Images / Na zdjęciu: Kinga Kołosińska (z lewej) i Monika Brzostek (z prawej)

Jeszcze przed spotkaniem Kinga Kołosińska i Monika Brzostek były pewne awansu do 1/8 finału turnieju siatkarek plażowych. Tak jak i Larissa Franca/Talita Antunes Da Rocha. Stawką pojedynku było więc pierwsze miejsce w grupie A.

Pierwszy set przebiegł pod zdecydowane dyktando Brazylijek, które są jednymi z faworytek do złotego medalu. Nasze reprezentantki nie umiały nawiązać żadnej walki z rywalkami, ustępując im w każdym elemencie. Ostatecznie przegrały 10:21.

Druga partia w ich wykonaniu była już lepsza. Przez kilka minut gra była niezwykle wyrównana, ale raziła liczba błędów własnych naszych siatkarek. Kołosińska i Brzostek psuły mnóstwo zagrywek, gdyby nie to, mogłyby pokusić się o wyjście na prowadzenie. W drugiej części odsłony Larissa i Talita wzmocniły atak, a nasze reprezentantki nie były w stanie przeciwstawić się ich sile ofensywnej.

Tym samym bardziej doświadczone Brazylijki wygrały do 15, a całe spotkanie 2:0.

Na przestrzeni całego meczu Larissa i Talita przeważały nad naszymi siatkarkami w każdym elemencie. Największą różnicę zrobił atak. Brazylijki miały 60 proc. skuteczności, a Kołosińska z Brzostek zaledwie 42 proc.