Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Rio 2016: Przybytek i Kołodziński spadli na 8. miejsce w klasie 49er

Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński spadli na ósme miejsce w klasie 49er po drugim dniu zmagań na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Liderami pozostali Peter Burling i Blair Tuke z Nowej Zelandii.
Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Materiały prasowe / Sailing Energy / World Sailing

Sobota była drugim dniem olimpijskich zmagań w żeglarskiej klasie 49er. Dzień wcześniej organizatorom udało się przeprowadzić tylko dwa z trzech zaplanowanych wyścigów i tym razem próbowali oni nadrobić jeden stracony start. W związku z tym ostatecznie odbyły się tego dnia cztery wyścigi.

Dość równo pływali Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński, którzy najpierw dwukrotnie mijali linię mety na dziewiątym miejscu, w trzecim wyścigu zajęli miejsce szóste, a czwartego nie ukończyli i zostali sklasyfikowani na końcu stawki. W efekcie Polacy spadli w klasyfikacji generalnej z pozycji czwartej na ósmą.

Liderami nadal są wicemistrzowie olimpijscy z Londynu, a także aktualni mistrzowie świata Peter Burling i Blair Tuke z Nowej Zelandii, którzy tym razem ani razu nie byli pierwsi. Niepokonani od czterech lat żeglarze zajmowali tego dnia miejsca piąte, drugie, ósme oraz szóste.

Na drugiej pozycji z trzema punktami straty znajdują się Niemcy Erik Heil i Thomas Ploessel, którzy zajęli miejsca pierwsze, trzecie, piąte i czternaste. Z kolei pięć punktów za nimi znajdują się reprezentanci Danii Jonas Warrer i Christian Peter Luebeck (miejsca 10., 15., 1. i 5.).

Następnymi dniami startów będą poniedziałek oraz wtorek. Ostatni wyścig, medalowy, który jest podwójnie punktowany i w którym wystartuje dziesięć najlepszych załóg klasyfikacji generalnej, zostanie przeprowadzony w czwartek 18 sierpnia.

Pierwsza dziesiątka klasyfikacji generalnej w klasie 49er:

Miejsce Zawodnicy Kraj Punkty
1. Peter Burling i Blair Tuke Nowa Zelandia 15
2. Erik Heil i Thomas Ploessel Niemcy 18
3. Jonas Warrer i Christian Peter Luebeck Dania 33
4. Ryan Seaton i Matthew McGovern Irlandia 35
5. Yukio Makino i Kenji Takahashi Japonia 37
6. Nathan Outteridge i Iain Jensen Australia 38
7. Diego Botin i Iago Lopez Marra Hiszpania 38
8. Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński Polska 39
9. Marco Grael i Gabriel Borges Brazylia 43
10. Pavle Kostov i Petar Cupac Chorwacja 44

   

Maciej Frąckiewicz

ZOBACZ WIDEO "Halo, tu Rio": historia pomnika Jezusa Odkupiciela (źródło TVP)

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1):
 • Mossad Zgłoś komentarz
  He he he nie mogli zajac 21 lokaty , bo plywa 20 zalog. Po prostu wyscigu nie ukonczyli i dostali - 21 punktow. Skoro tutaj redagujesz te zawody , to wypadalo by choc troszeczke sie
  Czytaj całość
  przylozyc. Wystarczą 3 minuty w necie.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×