Rio 2016. Wioślarstwo: Mahe Drysdale złotym medalistą w jedynkach, siódme miejsce Węgrzyckiego-Szymczyka

Mahe Drysdale z Nowej Zelandii został w Rio de Janeiro złotym medalistą olimpijskim w wioślarskich jedynkach. Polak Natan Węgrzycki-Szymczyk wygrał finał B i zajął ostatecznie 7. miejsce w IO 2016.

Tomasz Rosiński
PAP/EPA / SRDJAN SUKI

Finałowa rywalizacja wioślarzy w jedynkach dostarczyła obserwatorom bardzo dużą dawkę emocji, a wszystko rozstrzygnęło się dosłownie na ostatnich centymetrach, gdyż dopiero fotokomórka wskazała zwycięzcę, gdyż Drysdale i Chorwat Damir Martin osiągnęli ten sam czas. O włos szybszy był nowozelandzki zawodnik i to on stanął na najwyższym stopniu podium, które uzupełnił Czech Ondrej Synek.

Natomiast w finale B bezkonkurencyjny okazał się Węgrzycki-Szymczyk, który osiągnął czas 6:47.95 i wyprzedził wioślarzy z Meksyku oraz Australii.