Rio 2016: Kanadyjczycy nadal w grze o ćwierćfinał. Meksyk wciąż bez zwycięstwa

Zdjęcie okładkowe artykułu:

W meczu dwóch ostatnich drużyn grupy A Kanada pokonała Meksyk 3:0 i podtrzymała swoje szanse na awans do ćwierćfinału. Dzięki wygranej bez straty seta wskoczyła na czwarte miejsce w klasyfikacji grupy A.

Spotkanie od mocnego uderzenia rozpoczęli Kanadyjczycy, którzy rozpoczęli punktową serię przy zagrywce TJ Sandersa. Po asie jego autorstwa prowadzili już 5:0 i wtedy o czas poprosił szkoleniowiec Meksyku. Z czasem prowadzenie podopiecznych Glenna Hoaga powiększyło się do siedmiu punktów. Meskykanie nie zamierzali jednak tak łatwo poddawać się. Skończona przechodząca piłka, potem atak Samuela Cordovy zmniejszyły różnicę między zespołami do trzech punktów. W końcowce siatkarze z Kanady ogrniczyli jednak liczbę błędów i wygrali seta do 20.

Drugi set nie rozpoczął się może od tak spektakularnego prowadzenia jak pierwszy, ale podopieczni trenera Hoaga powoli i skutecznie budowali swoją przewagę. Skończona przez Nicholasa Hoaga przechodząca piłka dała prowadzenie 8:4. Kolejne skuteczne ataki do dorobku zespołu dokładał Gavin Schmitt. Jego koledzy dołożyli kilka punktowych bloków i w końcówce seta mieli już dziesięć punktów więcej niż rywal. Kanadyjczycy w porównaniu z pierwszą partia wzmocnili skuteczność w ataku, a przeciwnicy nadal popełniali sporo błędów. Dlatego drugą partię też wygrali siatkarze kanadyjskiej drużyny.

Ciekawiej zrobiło się w trzeciej odsłonie spotkania, bo na pierwsze prowadzenie wyszli Meksykanie. Ich rywale najwyraźniej nieco się rozluźnili, paru ataków nie skończył Gavin Schmitt. Z drugiej strony siatki rozegrał się z kolei Carlos Guerra i dzięki temu jego zespół prowadził 7:3. To była jednak tylko chwilowa niedyspozycja drużyny prowadzonej przez Glenna Hoaga. Seria skutecznych zagrywek Sandersa dała remis 12:12. Do stanu 21:21 oba zespoły grały punkt za punkt i wtedy dwa skuteczne zagrania Grahama Vigrassa dały Kanadyjczykom przewagę, której już nie wypuścili z rąk. Dzięki wygranej w trzech setach utrzymali oni szanse na awans do ćwierćfinału.

Kanada - Meksyk 3:0 (25:20, 25:13, 25:22)

Kanada: Sanders, Perrin, Hoag, Jansen Vandoorn, Schmitt, Vigrass, Bann (libero) oraz Verhoeff, Blankenau

Meksyk: Vargas, Guerra, Rangel P., Barajas, Cordova, Aguilera, Rangel J. (libero) oraz Quinones, Perales, De La Cruz, Orellana, Martinez