Rio 2016. Lekkoatletyka: finał 400 metrów bez Polek

Trzy polskie biegaczki wystąpiły w półfinałach biegu na 400 metrów podczas IO 2016. Naszym zawodniczkom nie udało się wywalczyć awansu do finału.

Marcin Górczyński
Patrycja Wyciszkiewicz Newspix / RADOSLAW JOZWIAK / CYFRASPORT / Na zdjęciu: Patrycja Wyciszkiewicz

W pierwszym biegu na starcie pojawiła się Patrycja Wyciszkiewicz. W bardzo mocnej stawce Polka zajęła ósme miejsce z wynikiem 52,51 s. Nieznacznie lepiej w kolejnym półfinale spisała się Małgorzata Hołub. Biegaczka uplasowała się na siódmej lokacie (51,93 s).

Najlepiej z reprezentantek Biało-Czerwonych zaprezentowała się Justyna Święty. Polka dobrze rozłożyła siły i zdołała utrzymać wysokie tempo na ostatniej prostej. Wynik 51,62 s dał jej piąte miejsce w półfinale. Rezultat ten jest jednocześnie nowym rekordem życiowym Justyny Święty.

Do finału nie awansowała m.in. Christine Ohuruogu, mistrzyni olimpijska z Pekinu i srebrna medalistka z Londynu. Brytyjka zajęła piątą pozycję i odpadła z rywalizacji. Do walki o medale awansowały po dwie zawodniczki z każdego biegu oraz dwie z najlepszymi rezultatami.

Wysoką formę potwierdziła główna faworytka Allyson Felix. Główna faworytka osiągnęła wynik zdecydowanie poniżej 50 sekund, chociaż ostatnie metry przebiegła bez forsowania tempa.