Rio 2016: zobacz tabelę "polskiej" grupy po zwycięstwie Biało-Czerwonych z Kubą

W swoim piątym spotkaniu podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, reprezentacja Polski pokonała w trzech setach Kubańczyków. Zobacz tabelę grupy B po tym pojedynku.

Tomasz Rosiński
Materiały prasowe / FIVB

Biało-Czerwoni w fazie grupowej wygrali cztery pojedynki (z Argentyną, Iranem, Egiptem i Kubą), zaś przegrali jedno starcie (z Rosją) i zajęli ostatecznie 2. miejsce w grupie B (12 punktów).

Najlepsi dość niespodziewanie okazali się Argentyńczycy, którzy tak jak Polacy zanotowali bilans konfrontacji 4-1 (12 punktów), ale wyprzedzili mistrzów świata dzięki korzystniejszemu ratio setów.

Oprócz polskich i argentyńskich siatkarzy do ćwierćfinałów IO 2016 awansowali Rosjanie oraz Irańczycy.