Rio 2016: Joanna Linkiewicz wygrała bieg eliminacyjny, Emilia Ankiewicz poprawiła rekord życiowy

Joanna Linkiewicz wygrała drugi bieg eliminacyjny na 400 metrów przez płotki podczas igrzysk olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro i zakwalifikowała się do 1/2 finału.

Piotr Ziemka
PAP / Adam Warżawa

Joanna Linkiewicz uzyskała czas 56.07. W czwartym biegu uczestniczyła Emilia Ankiewicz. Zajęła w nim trzecią pozycję i poprawiła rekord życiowy na 55.89. Do 1/2 finału zakwalifikowały się po trzy zawodniczki z sześciu wyścigów eliminacyjnych. Grono półfinalistek uzupełniło sześć biegaczek, których zabrakło w czołowych trójkach.

Ankiewicz w łącznych wynikach eliminacyjnych została sklasyfikowana na dziewiątym miejscu. Linkiewicz była trzynasta.