Rio 2016. Kajakarstwo: Tomasz Kaczor dziewiątym zawodnikiem igrzysk

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Bartłomiej Zborowski /
PAP / Bartłomiej Zborowski /

Tomasz Kaczor wygrał finał B na igrzyskach w Rio de Janeiro i uplasował się na dziewiątym miejscu wśród kanadyjkarzy na 1000 metrów.

Medalista mistrzostw świata w półfinale zajął czwarte miejsce i nie uzyskał awansu do decydującej rozgrywki. Tomasz Kaczor tym samym trafił do finału B, w którym miał walczyć o miejsca 9-16.

Polak zdominował rywalizację i z bardzo dobrym czasem wygrał swój wyścig, zostając dziewiątym kanadyjkarzem igrzysk w Rio na dystansie 1000 metrów. W gronie najlepszych zwyciężył Niemiec Sebastian Brendel, mistrz olimpijski z Londynu, z którym Kaczor przegrał w serii eliminacyjnej. Swój moment radości mieli także gospodarze. Na drugim miejscu stanął Isaquias Queiroz dos Santos. Rywalizację z brązem zakończył Mołdawianin Siergiej Tarnowski, który zdobył pierwszy medal dla swojego kraju podczas igrzysk w Rio.

Finał A 1000 metrów C-1 mężczyzn:

1. Sebastian Brendel (Niemcy) 3:56.926 2. Isaquias Queiroz dos Santos (Brazylia) 3:58.529 3. Siergiej Tarnowski (Mołdawia) 4:00,852

Finał B 1000 metrów C-1 mężczyzn:

1. Tomasz Kaczor (Polska) 3:59.350 2. Adrien Bart (Francja) 4:00.911 3. Vincent Farkas (Słowacja) 4:04.911

{"id":"","title":""}