WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Rio 2016: konsekwencje dopingu. Armia nie dla braci Zielińskich

Po aferze dopingowej na igrzyskach olimpijskich w Rio bracia Zielińscy muszą odejść z armii. Ponadto Zawisza Bydgoszcz zawiesił ich w prawach członków.
Olga Krzysztofik
Olga Krzysztofik
PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Adrian Zieliński

Na początku maja Zielińscy przeszli z Tarpana Mrocza do Zawiszy Bydgoszcz i dostali etaty w wojsku, zostając zawodowymi żołnierzami i członkami działającego przy Zawiszy Wojskowego Zespołu Sportowego.

W Rio mieli godnie reprezentować Polskę i walczyć o medale w podnoszeniu ciężarów. Jednak w ich organizmie wykryto niedozwolone środki dopingowe.

Zawisza już zawiesił Adriana i Tomasza Zielińskich w prawach członków. Zaś wojsko odebrało im prawo noszenia munduru. W efekcie stracą oni wszystkie przywileje związane ze służbą, w tym również mundurowe emerytury.

- Adrian i Tomasz Zielińscy już złożyli wnioski o zwolnienie ze służby wojskowej. To były nasze wspólne decyzje. Do końca września trwa okres wypowiedzenia - powiedział ppłk Dariusz Bednarek, dowódca bydgoskiego Wojskowego Zespołu Sportowego i wiceprezes CWZS Zawisza, cytowany na łamach bydgoszcz.sport.pl.

- Zawiedliśmy się na nich. Sytuacja, która wynikła podczas igrzysk olimpijskich, była tak drastyczna, że procedura zwolnienia ze służby została już wdrożona. Nie chcę dalej z nimi współpracować - dodał ppłk Bednarek.

Ponadto wojsko skreśliło z listy grupy sportów wspieranych przez armię podnoszenie ciężarów.

ZOBACZ WIDEO "Policja traktuje nas jak zwierzęta, bo jesteśmy czarni" (źródło TVP)

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
bydgoszcz.sport.pl

Komentarze (32):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Jano2 0
  A co Ty bierzesz? Pochwal się. Brali i niema żadnego tłumaczenia!
  cymeria Zadarli z nie właściwymi osobami.... Komuś bardzo zależało na tym aby ich dosłownie "UPOKORZYĆ" dekanian nandrolonu , pomijając długi czas rozpadu w organizmie osoby przyjmującej , to bardzo słaby środek , do poprawienia swoich osiągnieć , daje mizerne efekty siłowe, I każdy kto profesjonalnie uprawiał ten sport dobrze o tym wie . Nie ma takiej opcji aby zawodnik z długim stażem startowym , świadomie to przyjął i liczył na super efekty . Grubo szyty groteskowy wyrok pod publiczkę .
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • cymeria 0
  Zadarli z nie właściwymi osobami.... Komuś bardzo zależało na tym aby ich dosłownie "UPOKORZYĆ" dekanian nandrolonu , pomijając długi czas rozpadu w organizmie osoby przyjmującej , to bardzo słaby środek , do poprawienia swoich osiągnieć , daje mizerne efekty siłowe, I każdy kto profesjonalnie uprawiał ten sport dobrze o tym wie . Nie ma takiej opcji aby zawodnik z długim stażem startowym , świadomie to przyjął i liczył na super efekty . Grubo szyty groteskowy wyrok pod publiczkę .
  [ 1 komentarz w tej dyskusji ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Gienka 0
  Zapomniałeś dodać, że laboratorum było zawalone próbkami od ruskich.Tacy jesteśmy ważni i rozchwytywani, że przy własnym kuprze nie potrafimy pozamiatać, a teraz się prężą komisje ds zwalczania dopingu jacy to oni szybcy i zbadali 2 próbki z lipca, może 3 bo A i B jednego i A drugiego.
  Wiktorek Szybka właściwa reakcja względem nieuczciwych sportowców. Ale myślę, że ogół (nie tylko kibiców) czeka na sankcje również względem tych, którzy dopuścili do możliwości skompromitowania Polski przez tych sportowców. Przecież jacyś działacze ustalali skład reprezentacji. Zapewne skonsultowali swoją decyzję z Komisją do Zwalczania Dopingu w Sporcie! Laboratoria analizowały próbki pobrane od Zielińskich m.in. 1-go lipca. Myślę, że nasze laboratoria nie są gorsze od tych, które w Rio potrafiły ustalić jednoznaczną diagnozę po kilkudziesięciu godzinach! Czyżby Komisja p. Michała Rynkowsiego "w ciemno" (nie zaglądając do rezultatów badań laboratoryjnych) wydała zgodę na wyjazd i to właśnie przedstawicielom dyscypliny, która jest najbardziej podejrzewana o stosowanie dopingu?!! Przecież to jasne kpiny. Ktoś (nie tylko nieuczciwi sportowcy) powinien srogo za to odpowiedzieć! Chyba działacze sportowi i Komisja do Zwalczania Dopingu w Sporcie mają jakieś obowiązki i jakąś odpowiedzialność!
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (29)
Pokaż więcej komentarzy (32)
Pokaż więcej komentarzy (32)
Pokaż więcej komentarzy (32)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×