Rio 2016. Zapasy: Porażka Katarzyny Krawczyk w ćwierćfinale

Rywalką Katarzyny Krawczyk w ćwierćfinale zapasów w kategorii 53 kg była wyżej notowana Szwedka Sofia Mattsson. Polka walczyła ambitnie, ale ostatecznie przegrała 3:10. Nasza reprezentantka wciąż ma szanse na brązowy medal.

Michał Piegza
Katarzyna Krawczyk (z lewej) PAP / Piotr Polak / Katarzyna Krawczyk (z lewej)

W 1/8 finału Katarzyna Krawczyk pokonała wicemistrzynię świata Mongołkę Sumiye Erdenechimeg. W ćwierćfinale jej rywalką była aktualna mistrzyni, Szwedka Sofia Mattsson.

Polka od pierwszych sekund starała się zaatakować, ale została skontrowana i prowadzenie 2:0 objęła Mattsson. W trzeciej minucie walki Szwedka wykonała kolejną akcję za 2 punkty. Krawczyk szukała szans na zaskoczenie rywalki, jednak Mattsson dobrze się broniła.

Drugie trzy minuty pojedynku dynamiczniej rozpoczęła Szwedka, która powiększyła prowadzenie. Na tablicy pojawił się wynik 6:0, dodatkowo Polka traciła siły, aktywniejsza na macie była rywalka. Mimo tego Krawczyk stać było na zdobycie punktu, a następnie dwóch kolejnych. W ostatnich sekundach nasza reprezentantka postawiła wszystko na jedną kartę i nadziała się na kontrę. Sędziowie rywalce przyznali cztery punkty.

Ostatecznie Krawczyk przegrała 10:3. Polka wciąż ma szansę na stoczenie walk w repasażach, a następnie rywalizację o brązowy medal. Warunkiem jest jednak awans Szwedki do finału.