Rio 2016: sprinterki odpowiadają na wpis Agaty Forkasiewicz

Polskie sprinterki Anna Kiełbasińska i Klaudia Konopko odpowiedziały na wpis swojej koleżanki z reprezentacji Agary Forkasiewicz, która opublikowała post na Facebooku, w którym zarzuca, że o składzie sztafety 4x100 metrów decydują układy.

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Getty Images / Quinn Rooney

W czwartek polska sztafeta kobiet 4x100 metrów stanęła na starcie eliminacji na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Zaskoczeniem dla kibiców i dziennikarzy było pojawienie się na trzeciej zmianie Klaudii Konopko zamiast Agaty Forkasiewicz.

Ostatecznie Polki zajęły w 7. miejsce i nie uzyskały awansu do finału. Tymczasem Forkasiewicz opublikowała post na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych, w którym zarzuciła szkoleniowcowi Jackowi Lewandowskiemu, że o tym, kto znalazł się w składzie sztafety nie decydowała forma sportowa.

Na reakcję jej koleżanek z kadry nie trzeba było długo czekać. Pierwsza odpowiedziała jej Anna Kiełbasińska.

ZOBACZ WIDEO Sprinterki po eliminacjach: nie było tragedii (źródło TVP)Sprinterki po eliminacjach: nie było tragedii

"Agata trzeba było się zastanawiać jak uciekałaś z obozu przed IO" - oświadczyła sprinterka, a Klaudia Konopko dodała:

"Sztafeta jest drużyną, która potrzebuje zgrania. Każda z nas zmagała się z wieloma problemami w przygotowaniach niemniej jednak nikt nie uciekał do domu tym bardziej bez żadnej rozmowy. Każda z nas prezentuje wysoka dyspozycje i taka rola trenera prowadzącego by wybrać najbardziej optymalny skład. Najbardziej nie na miejscu jest mówienie o układach, które nie istnieją..."

Wpis Kiełbasińskiej ma zapewne związek z wyjazdem Forkasiewicz ze zgrupowania sprinterek bez podania wyjaśnienia. Jednak jej obrońcy sugerują, że na jej wyjazd na leczenie kontuzji do Wrocławia nalegali doktorzy, a także sam szkoleniowiec, by potem poinformować wiceprezesa ds. szkolenia PZLA Henryka Olszewskiego, że Forkasiewicz sama opuściła obóz.

ZOBACZ WIDEO "Halo, tu Rio": Brazylia oknem wystawowym (źródło TVP)


Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×