Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Rio 2016: sprinterki odpowiadają na wpis Agaty Forkasiewicz

Polskie sprinterki Anna Kiełbasińska i Klaudia Konopko odpowiedziały na wpis swojej koleżanki z reprezentacji Agary Forkasiewicz, która opublikowała post na Facebooku, w którym zarzuca, że o składzie sztafety 4x100 metrów decydują układy.
Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Getty Images / Quinn Rooney

W czwartek polska sztafeta kobiet 4x100 metrów stanęła na starcie eliminacji na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Zaskoczeniem dla kibiców i dziennikarzy było pojawienie się na trzeciej zmianie Klaudii Konopko zamiast Agaty Forkasiewicz.

Ostatecznie Polki zajęły w 7. miejsce i nie uzyskały awansu do finału. Tymczasem Forkasiewicz opublikowała post na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych, w którym zarzuciła szkoleniowcowi Jackowi Lewandowskiemu, że o tym, kto znalazł się w składzie sztafety nie decydowała forma sportowa.

Na reakcję jej koleżanek z kadry nie trzeba było długo czekać. Pierwsza odpowiedziała jej Anna Kiełbasińska.

ZOBACZ WIDEO Sprinterki po eliminacjach: nie było tragedii (źródło TVP)Sprinterki po eliminacjach: nie było tragedii

"Agata trzeba było się zastanawiać jak uciekałaś z obozu przed IO" - oświadczyła sprinterka, a Klaudia Konopko dodała: 

"Sztafeta jest drużyną, która potrzebuje zgrania. Każda z nas zmagała się z wieloma problemami w przygotowaniach niemniej jednak nikt nie uciekał do domu tym bardziej bez żadnej rozmowy. Każda z nas prezentuje wysoka dyspozycje i taka rola trenera prowadzącego by wybrać najbardziej optymalny skład. Najbardziej nie na miejscu jest mówienie o układach, które nie istnieją..."

Wpis Kiełbasińskiej ma zapewne związek z wyjazdem Forkasiewicz ze zgrupowania sprinterek bez podania wyjaśnienia. Jednak jej obrońcy sugerują, że na jej wyjazd na leczenie kontuzji do Wrocławia nalegali doktorzy, a także sam szkoleniowiec, by potem poinformować wiceprezesa ds. szkolenia PZLA Henryka Olszewskiego, że Forkasiewicz sama opuściła obóz.

 ZOBACZ WIDEO "Halo, tu Rio": Brazylia oknem wystawowym (źródło TVP)

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Facebook

Komentarze (11):

 • BYKU111 Zgłoś komentarz
  Lewandowski opublikował oświadczenie ..he he i ilu ma obrońców . A czy Ci jego obrońcy wiedzą jak on innych traktuje i obraża ? Kto wie czy nie należało go pozwać do sądu o pewne
  Czytaj całość
  pomówienia i oskarżenia . Ten Pan może i solidny ale z głową coś ma na 100%
  • starfrombar Zgłoś komentarz
   FOCHasiewicz ! Sztafeta to team i tyle w temacie
   • diamond Zgłoś komentarz
    Niech żyje fejsbuk. :) Wszystko wszyscy wiedzą, widzą, nawet już slysza. Na dodatek nasze obecne pokolenie FB. Ludzie już więdzą jak to wykorzystać. Swoją drogą nie lepiej w życiu
    Czytaj całość
    być ingognito?
    • Andrzej Czepil Zgłoś komentarz
     Jakby nie ubierać w różne dorabianie filozofii - prawda jest taka jak zawsze w żeńskich sportach... najlepiej mają te, co często i dobrze dają sztabowi szkoleniowemu...
     • Baciala Zgłoś komentarz
      Agata Forkasiewicz czas z tego roku, 11,39 (21 maja 2016 roku) (miała pobiec, nie pobiegła) Ewa Swoboda 11.10 - piękny czas z tego roku (21.07.2016) Marika Popowicz-Drapała - 11,44 (czas
      Czytaj całość
      gorszy od Agaty, ale pobiegła) Klaudia Konopko 11,69 (rekord życiowy z tego roku, gorszy od czasu Agaty i też pobiegła) To właśnie Klaudia Konopko pobiegła zamiast Agaty z czasem życiowym, sporo gorszym. Dodam, że jest z Bydgoszczy jak Pan Lewandowski. Anna Kiełbasińska - 11,52 (z 2016 roku, czas gorszy od Agaty) pobiegła Do dziewczyn nie mam pretensji, raczej zastanawiam się co porabia trener Lewandowski.
      • JDW21 Zgłoś komentarz
       Moim zdaniem nieważne kto ma racje, ale takie rzeczy powinno się załatwiać prywatnie, a nie upubliczniać. W niczym to nie pomożę, a tylko zaszkodzi wizerunkowi.
       • Lato w Mirmiłowie Zgłoś komentarz
        Możemy dyskutować, czy lepiej pobiegłyby panie w składzie z Klaudią, czy z Agatą - nie zmienia to faktu, że wszystkie uczestniczki sztafety legitymują się czasami dalekimi od czołówki, co ma większy wpływ na wynik niż perfekcja w przekazywaniu pałeczki; - W IO w Tokio '1964 w sztafecie obok 2 doświadczonych sprinterek biegły dwie absolutne debiutantki, 18-letnie Irena Kirszenstein i Ewa Kłobukowska - ich zwycięstwo było wydarzeniem lekkoatletycznych zawodów...
        • Anddretti Zgłoś komentarz
         Obrażona pseudosportsmenka, nie załapała sie do sztafety ii rzuca oskarżenia na oślep jak nienormalna. Może trochę więcej pracy mazgaju a nie tak oskarżać bez powodu ?
         • Bronek z Gęsiarką Zgłoś komentarz
          Parodia. Igrzyska Olimpijskie i do składu wchodzi np: Swoboda, która jak sama później przyznała w wywiadzie pierwszy raz biegła z pałeczką.
          • BYKU111 Zgłoś komentarz
           kto jest szkoleniowcem sztafety ? Jeśli Jacek Lewandowski z Zawiszy Bydgoszcz = wierzymy tej zawodniczce , ten Pan ma takie zagrania !!!!!!!!!!!!!!!!!!
           • pablo80 - RSKZ Zgłoś komentarz
            Artykuł numer dwa... Czekamy na rozwój wydarzeń... Czas na głos trenera, doktora i rodziny...
            Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
            ×
            Sport na ×