Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Rio 2016: zacięta walka w rywalizacji o brąz. Trzecie miejsce dla pary Alexander Brouwer/Robert Meeuwsen

Holenderski duet Alexander Brouwer/Robert Meeuwsen ukończył rywalizację w olimpijskim turnieju siatkarzy plażowych na 3. pozycji. W starciu o brązowy medal pokonał 2:0 rosyjską parę Wiaczesław Krasilnikow/Konstantin Siemionow.
Wiktor Gumiński
Wiktor Gumiński

Moc zagrywki Brouwera oraz potęga bloku Meeuwsena - o tych rzeczach Rosjanie przekonali się na własnej skórze już w pierwszych fragmentach widowiska. Holendrzy szybko odskoczyli na 7:4, ale prowadzenia nie utrzymali długo. 

Niemiłosiernie nękany Konstantin Siemionow nie ustrzegł się błędów przy wykonywaniu bloku, ale ze swoich obowiązków w ataku wywiązywał się już znaczniej lepiej. Efekt był taki, że kilkanaście minut później to rosyjski duet wygrywał już 17:15. Podenerwowani gracze z Holandii psuli dużo zagrywek, ale jednocześnie potrafili zachować zimną krew w kluczowych momentach. Obronili aż trzy piłki setowe, by koniec końców zwyciężyć 23:21.

Triumf w takich okolicznościach wyraźnie dodał im skrzydeł w drugiej partii. Było to widoczne przede wszystkim w postawie Meeuwsena, który przed nastaniem jej półmetka podręcznikowo pokazywał, jak należy ustawiać blok. Krasilnikow i Siemionow nie mieli pomysłu na jego sforsowanie, dlatego też szybko przegrywali 7:11. 

Po tym, jak poprosili o czas, ich gra uległa lekkiej poprawie. Ale tylko na chwilę. Dopóki rytmu nie odzyskał Brouwer. Holender nic sobie nie robił z bloku, bezlitośnie go obijając, co pozwoliło ekipie z Niderlandów odzyskać bezpieczną przewagę. Dwa z rzędu bloki Siemionowa doprowadziły potem co prawda do stanu 20:20, ale dwie ostatnie akcje padły już łupem pary holenderskiej, która tym samym przypieczętowała zdobycie brązowego krążka.

Wiaczesław Krasilnikow/Konstantin Siemionow (Rosja) - Alexander Brouwer/Robert Meeuwsen (Holandia) 0:2 (21:23, 20:22)

ZOBACZ WIDEO "Po raz pierwszy komentatorzy z innych telewizji przybijali nam piątki"

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×