Rio 2016. Badminton: Chińczycy Haifeng Fu/Nan Zhang złotymi medalistami w grze podwójnej

W spotkaniu finałowym w grze podwójnej mężczyzn podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, Chińczycy Haifeng Fu/Nan Zhang pokonali 2:1 Malezyjczyków Liu Ying Goh/Wee Kiong Tan i zdobyli złoty medal.

Tomasz Rosiński
PAP/EPA / PAP/EPA/ESTEBAN BIBA
Reprezentanci Malezji rozpoczęli piątkową rywalizację z animuszem, od startu narzucili swój styl gry i zwyciężyli inauguracyjną partię do 16.

Po zmianie stron przebudzili się chińscy badmintoniści, którzy zdecydowanie przeważali i doprowadzili do trzeciego seta (21:11).

III odsłona okazała się najbardziej wyrównaną i wszystko miało się rozstrzygnąć dopiero w emocjonującej końcówce. W niej więcej zimnej krwi zachowali Fu oraz Zhang (23:21), dzięki czemu zostali mistrzami olimpijskimi.

Dzień wcześniej po brąz sięgnęli Anglicy Marcus Ellis / Chris Langridge.

Wynik meczu finałowego w grze podwójnej mężczyzn podczas IO 2016:

Haifeng Fu / Nan Zhang (Chiny) - Liu Ying Goh / Wee Kiong Tan (Malezja) 2:1 (16:21, 21:11, 23:21)

***

Medaliści igrzysk olimpijskich w grze podwójnej mężczyzn w badmintonie:
1. Haifeng Fu / Nan Zhang (Chiny)
2. Liu Ying Goh / Wee Kiong Tan (Malezja)
3. Marcus Ellis / Chris Langridge (Anglia)

ZOBACZ WIDEO Niesamowity start Joanny Jóźwik w półfinale biegu na 800 m. Co za finisz! Niesamowity start Joanny Jóźwik w półfinale biegu na 800 m. Co za finisz!