Rio 2016: niedzielne starty Polaków. Biało-Czerwoni powalczą w maratonie i zapasach, szczypiorniści zagrają o medal

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA
PAP/EPA
zdjęcie autora artykułu

Podczas siedemnastego dnia igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro reprezentanci Polski wystąpią w trzech dyscyplinach, a mianowicie w zapasach w stylu wolnym, maratonie i piłce ręcznej.

O uratowanie honoru polskich męskich zapasów postarają się w niedzielę Radosław Baran (97 kg) i Magomedmurad Gadżijew (65 kg), który jest mistrzem Europy z 2016 roku, lecz w kategorii do 70 kg. Przeciwnikami Biało-Czerwonych będą odpowiednio Chietag Gaziumow oraz Amerykanin Frank Molinaro.

Następnie do rywalizacji w maratonie przystąpią Yared Shegumo (srebrny medalista ME 2014), Henryk Szost i Artur Kozłowski.

- Nigdy nie spotkałem na swojej drodze Polaka, który byłby złym człowiekiem. Otaczają mnie same życzliwe i pomocne osoby. Występem na igrzyskach chciałbym podziękować za tę życzliwość, za to, że poczułem się w tym kraju jak w domu. Będę walczył z całych sił, żeby osiągnąć w Rio dobry rezultat. Dla siebie, i dla Polski - powiedział Shegumo w wywiadzie udzielonym portalowi WP SportoweFakty.

Ostatnimi Polakami, którzy zaprezentują się w trakcie igrzysk w Brazylii będą piłkarze ręczni. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa w spotkaniu o brązowy medal zmierzą się z kadrą Niemiec.

Plan startów reprezentantów Polski podczas 17. dnia igrzysk olimpijskich:

Zapasy w stylu wolnym: 13.46 - 97 kg, kwalifikacje - Radosław Baran - Chietag Gaziumow (Azerbejdżan)  13.54 - 65 kg, 1/8 finału - Magomedmurad Gadżijew - Frank Molinaro (USA)

Lekkoatletyka:          14.30 - maraton mężczyzn, finał - Yared Shegumo, Henryk Szost, Artur Kozłowski  Piłka ręczna:        15.30 - mecz o brązowy medal: Polska - Niemcy

1:00 - ceremonia zamknięcia igrzysk olimpijskich

->> RIO 2016: TERMINARZ I WYNIKI

ZOBACZ WIDEO "Halo, tu Rio": Brazylia oknem wystawowym (źródło TVP)

{"id":"","title":""}

Źródło artykułu: