Fenomenalny dzień Polaków w Rio! Biało-Czerwoni zdobyli cztery medale

Rewelacyjnie spisali się Polacy w poniedziałek (czasu brazylijskiego) na igrzyskach paraolimpijskich w Rio de Janeiro. Nasi reprezentanci powiększyli swój dorobek o cztery medale, w tym jeden złoty.

Patryk Kurkowski
Patryk Kurkowski

Adrian Castro - brąz

Do niezwykłej sytuacji doszło w zawodach szermierczych na wózkach. Dwaj Polacy - Adrian Castro i Grzegorz Pluta odpadli w półfinale, choć ten drugi - złoty medalista z Londynu - był wściekły na sędziów za kontrowersyjne decyzje. Nasz reprezentant przegrał z Grekiem Panagiotisem Trantafyllou 14:15.

W pojedynku o brąz zmierzyli się zatem Castro i Pluta. Pikanterii tej rywalizacji dodawał fakt, że przyszły zięć stanął naprzeciw przyszłego teścia. Stawką był nie tylko brąz. Panowie zawarli układ, w którym przegrany w dodatku musi opłacić... wesele. Ostatecznie w tej konfrontacji zwyciężył Castro.

Czy Polacy zdobędą na igrzyskach paraolimpijskich więcej niż 15 medali?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (4)
 • yes Zgłoś komentarz
  "... przegrany w dodatku musi opłacić... wesele. Ostatecznie w tej konfrontacji zwyciężył Castro" - i tak nie dowiedziałem się kto opłaca. Castro może mieć zarówno 20 lat, jak i 62...
  • muminka Zgłoś komentarz
   Powinni tam wysłać naszych zdrowych orłów to MOŻE tez by jakiś medal zdobyli.
   • Mirosław Sołomianko Zgłoś komentarz
    Fajnie,że już więcej medali niż pełnosprawni, ale bez rewelacji - np. Ukraińcy mają już ok. 50 medali. A do żniwa medalowego z Londynu daleko .