Niespodziewani goście podczas zawodów młociarzy. Zobacz, kto przyszedł na trybuny

PAP / Christian Bruna / Na zdjęciu: Wojciech Nowicki

W niedzielny wieczór o medale olimpijskie w lekkoatletyce walczyli m.in. Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki. Na trybunach Stade de France, gdzie odbywały się zawody, pojawiła się nasza brązowa medalistka z Paryża.

W niedzielę podczas wieczornej sesji lekkoatletycznej odbywał się finał rzutu młotem mężczyzn. Brało w nim udział dwóch Polaków - Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki. Przed startem igrzysk wielu kibiców liczyło na medal w tej konkurencji.

Zmagania lekkoatletów z wysokości trybun śledziła Iga Świątek. 23-letnia tenisistka pojawiła się na stadionie w towarzystwie swojego ojca Tomasza i współpracującej z nią psycholog Darii Abramowicz. Całą trójkę widać na zdjęciu udostępnionym w mediach społecznościowych TVP Sport.

Przypomnijmy, że Świątek w Paryżu zdobyła brązowy medal. W czwartkowym (01.08) półfinale turnieju dość niespodziewanie przegrała z późniejszą triumfatorką turnieju kobiecego, Qinwen Zheng. Porażka bardzo dotknęła Igę, która podczas pomeczowej rozmowy z Eurosportem nie mogła powstrzymać łez.

Polka szybko jednak się pozbierała i w meczu o trzecie miejsce nie dała żadnych szans Słowaczce Annie Karolinie Schmiedlovej, rozbijając ją 6:2, 6:1. Był to pierwszy w historii Polski krążek olimpijski zdobyty w tenisie.

Niestety, polscy młociarze nie nawiązali do osiągnięcia Świątek. Chociaż obaj awansowali do finałowej ósemki, to ostatecznie nie udało im się znaleźć na podium. Nowicki zakończył zawody na siódmym miejscu (jego najlepszy wynik to 77,42 metra), a Fajdek był piąty (78,80 metra). Do brązowego medalu zabrakło mu 59 centymetrów.

Tym samym Polacy nie obronili medali wywalczonych przed trzema laty. Przypomnijmy, że w Tokio Nowicki został mistrzem olimpijskich, a Fajdek zdobył brąz.