Co za rzut Marii Andrejczyk! Jeden z najlepszych w historii. Rekord Polski!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Andy Lyons/Getty Images / Na zdjęciu: Maria Andrejczyk
Getty Images / Andy Lyons/Getty Images / Na zdjęciu: Maria Andrejczyk
zdjęcie autora artykułu

Maria Andrejczyk już w pierwszej próbie konkursu rzutu oszczepem, podczas Pucharu Europy w rzutach, ustanowiła nowy rekord Polski. To była niesamowita próba - jedna z najlepszych w historii tej konkurencji.

W tym artykule dowiesz się o:

[tag=57298]

Maria Andrejczyk[/tag] nie mogła wymarzyć sobie lepszego wejścia w sezon 2021. Reprezentantka Polski kapitalnie otworzyła konkurs rzutu oszczepem w ramach Pucharu Europy w rzutach. Oszczep poszybował na odległość 71,40 m! To nowy rekord Polski i jedna z najlepszych odległości w historii tej konkurencji

O tym, jak znakomity był to rzut, niech świadczy fakt, że Andrejczyk zabrakło tylko 88 centymetrów do rekordu świata. W historii żeńskiego rzutu oszczepem tylko dwie zawodniczki notowały lepszy wynik od Polki - rekordzistka Barbora Spotakova (72,28 m) oraz Kubanka - Osleidys Menendez (71,70 m).

Polka o ponad cztery metry poprawiła swój dotychczasowy rekord życiowy, ustanowiony w 2016 roku w Rio de Janeiro (67,11 m).

Andrejczyk rzecz jasna wypełniła minimum na igrzyska olimpijskie w Tokio. W ostatniej dekadzie żadna z zawodniczek nie posłała oszczepu dalej od Polki.

Polka w kolejnych próbach udowodniła, że historyczny rzut nie był dziełem przypadku. W trzeciej kolejce uzyskała 65,24 m, a w czwartej 69,68 m. Konkurs w Splicie to jasny sygnał, że w sezonie olimpijskim możemy mieć z niej mnóstwo radości.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Kasia Dziurska wróciła z wakacji. Od razu do pracy

Źródło artykułu: